U19: A 89. és a 91. percben kapott góllal kaptak ki a mieink - videó

Az U19-es magyar válogatott egyenlített a lettek ellen, majd a vezetést is megszerezte, azonban a hajrában bukta a győzelmet Németh Antal csapata.
Csakfoci Admin 2018. március 27., kedd 15:50
Szerző: Csakfoci Admin 2018. március 27., kedd 15:50

Az U19-es magyar válogatott kezdte jobban a mérkőzést, több veszélyes támadást is vezettek Németh Antal fiai. Sorra záporoztak a magyar helyzetek, azonban egyet sem sikerült értékesíteni. A 15. percben beigazolódott, a sok kihagyott helyzet megbosszulta magát, egy szabadrúgás után Regza szerezte meg a vezetést a letteknek (1-0). A bekapott gól után a magyarok mindent megtettek az egyenlítésért, s a legnagyobb lehetőségük a 30. percben megvolt, azonban Bévárdi a kapufát találta el, így 1-0-s lett vezetéssel mentek pihenni a felek.

A második játékrészben ismét a magyarok dolgoztak ki helyzeteket. Az 55. percben sikerült is az egyenlítés, Májer ívelt Kundrákhoz, aki tíz méterről talált be a lettek kapujába. Két perccel később Kundrákkal szemben szabálytalankodott Kipsts a tizenhatoson belül, a megítélt büntetőt magabiztosan értékesítette Bévárdi, s így először vezettünk a mérkőzés során (1-2). A folytatásban cserékkel frissített mindkét edző, ami a letteknek kedvezett jobban, hiszen Regza előbb a 89., majd a 91. minutumban is eredményes volt, ezzel a lettek fordítani tudtak (3-2).

Eb-elitkör, 2. csoport, 3. forduló

Lettország U19-Magyarország U19 (Regza 15. 89., 91., ill. Kundrák 55., Bévárdi 57. - büntetőből)

Lettország: Matrevics – Soloveiciks, Litvinskis, Tobers, Kipsts – Tonisevs, Cudars, Seveljevs, Grinbergs – Samoilovs, Regza.

Magyarország: Varga II Á. – Bolla, Mocsi, Schindler, Banó-Szabó – Schäfer, Lustyik, Májer – Bévárdi, Kundrák, Schön.