Szülei nem engedik játszani Magyarország ellen az angol válogatott focistát

A Borussia Dortmund fiatal csillaga, Jude Bellingham családja akaratának eleget téve nem lép pályára Anglia októberi vb-selejtezőin.
Dudás Gábor 2021. október 5., kedd 13:02
A Borussia Dortmund fiatal csillaga, Jude Bellingham családja akaratának eleget téve nem lép pályára Anglia októberi vb-selejtezőin.
Szerző: Dudás Gábor 2021. október 5., kedd 13:02
A legfrissebb hírekért kövess minket a Csakfoci Google News oldalán is!

Mint arról már beszámoltunk, Gareth Southgate, az angol válogatott szövetségi kapitánya kijelölte keretét az Andorra és Magyarország elleni világbajnoki selejtezőkre. Egy kulcsember - a megsérült Harry Maguire - hiányzik majd a britektől, de ugyancsak kimaradt a keretből a Borussia Dortmund támadó középpályása, az egyik legnagyobb angol ígéret, Jude Bellingham is.

Mint kiderült, a 18 éves futballistát szülei kérésére pihenteti Southgate a két októberi vb-selejtezőn. Denise és Mark Bellingham (a futballista édesapja rendőrként dolgozik) úgy döntött, nem engedik el fiúkat a mérkőzésekre és erről egyeztettek a szövetségi kapitánnyal is, aki beleegyezett a fiatal futballista mellőzésébe.

A Bellingham-család így egy rövid és közös vakáción vesz részt, ahol Jude is kipihenheti a fáradalmakat. A család attól tart ugyanis, hogy az Eb miatti kurta nyár és a Dortmund egyébként is erőltetett menete miatt a középpályás könnyen megsérülhet vagy akár ki is éghet.

A döntéssel egyetértett a BVB edzője, Marco Rose is.

- Jude mindössze 18 éves és alig volt nyári szünete. Üdvözöljük a döntést, a család kérése mögött állunk, mert Jude nagyon sok vasat tartott a tűzbe az utóbbi időben. Jó tesz majd a srácnak, ha ki tudja fújni magát a következő napokban - nyilatkozta a Dortmund szakvezetője.

Olvastad már?
A hivatkozás nem elérhető
404 Not Found
Elolvasom
Átigazolások
Irány Törökország?
Akpe Victory
Lapértesülések szerint a Trabzonspor érdeklődik a ZTE 19 éves védője, Akpe Victory iránt, és állítólag már felvették vele a kapcsolatot.
Próbajátékon a Braga fiatalja
Kyanno Silva
A Braga U23-as csapatában szereplő Kyanno Silva is pályára lépett a Nyíregyháza-Wolfsberger AC (0-0) edzőmeccsen.
DVSC
Távozhat a spanyol légiós
Fran Manzanara egy év után távozhat a DVSC-től és a spanyol harmadosztályú AD Alcorcón csapatához igazolhat.
Tovább az összes átigazoláshoz