Fotó: MTI/Mónus Márton

Szoboszlai: "Megpróbálom kivezetni a csapatot a vb-re" - Kalmár visszatéréséről is beszélt

A magyar válogatott vasárnapi, évzáró mérkőzése után a nemzeti tizenegy új csapatkapitánya, Szoboszlai Dominik beszélt Kalmár Zsoltról és az év legemlékezetesebb pillanatáról is.
Póczik Dávid 2022. november 21., hétfő 10:45
Fotó: MTI/Mónus Márton
A magyar válogatott vasárnapi, évzáró mérkőzése után a nemzeti tizenegy új csapatkapitánya, Szoboszlai Dominik beszélt Kalmár Zsoltról és az év legemlékezetesebb pillanatáról is.
Szerző: Póczik Dávid 2022. november 21., hétfő 10:45

- KZS (Kalmár Zsolt - a szerk.) gondolkodás nélkül elrúgta a labdát, így kell csinálni, nagyon örülök neki. Másfél év kihagyás után a második meccsén egyből góllal tudott beszállni és szükségünk lesz rá a jövőben - fogalmazott Szoboszlai, Kalmár 93. perces góljáról, majd a jövő évi Eb-csoportról is beszélt.

- Nem gondolkoztunk még az Eb-selejtezőkön, hiszen erre a 2 meccsre koncentráltunk, de attól függetlenül úgy gondolom, hogy nem lesz egyszerű dolgunk, hiába néz ki úgy, hogy esélyesként megyünk bele a csoportba. 

A Lipcse 22 éves középpályása elmondta azt is, mi volt számára 2022 legemlékezetesebb pillanata.

Amikor a németek ellen Szalai Ádám először adta rám a csapatkapitányi karszalagot. Először is nem számítottam rá, másodszor győzelmet is tudtuk aratni. Az i-re az tette volna fel a pontot, ha az olaszokat itthon meg tudjuk fogni és továbbjutunk. De ne legyünk telhetetlenek, valószínűleg senki nem gondolta volna, hogy ebben a csoportban idáig eljutunk. A csapat előtt is mondtam már, hogy nagyon örülök, hogy két ilyen játékos után tudom átvenni a csapatkapitányi karszalagot 22 évesen. Próbálom továbbvinni azt, amit ők elkezdtek és még Eb-re vagy vb-re kivezetni a csapatot.

Olvastad már?
Dzsudzsák sírt, megőrült, énekelt és elköszönt: "Ha nekem sikerült, akkor mindenkinek sikerülhet" - videó, fotók
A válogatottól a szereplési rekordot jelentő 109. mérkőzése után búcsúzó Dzsudzsák Balázs többszörösen is elköszönt mindenkitől, de jutott idő a nyilvános éneklésre is.
Elolvasom
Neked ajánljuk
Átigazolások
Újpest/DVTK
Mucsányi Miron
A Csakfoci értesülései szerint Mucsányi Miron kölcsönben a DVTK-nál folytathatja karrierjét.
Békéscsaba
2 érkező, 2 távozó
A Békéscsaba szerződtette Takács János a kapuba és Kristóf Márk Patrik a védelembe, míg Rácz Balázst és Gyenti Kristófot is visszarendelte klubja a kölcsönből.        
Szpari/Vidi
Katona Mátyás
Információink szerint Katona Mátyás a Nyíregyháza csapatában folytatja pályafutását.
Tovább az összes átigazoláshoz