A Sky Sportsnak a fő témát az jelentette a budapesti meccs után, hogy az angol játékosokat a magyar szurkolók - főleg gyerekek - "kifütyülték, miközben térdre ereszkedtek a Nemzetek Ligája budapesti 1-0-s vereségét megelőzően", még úgy is, hogy "a házigazdák a lelátóról érkező rasszista szidalmazások miatt kénytelenek voltak egyébként is zárt kapuk mögött játszani a mérkőzést".
A Nemzetek Ligája-mérkőzésre azonban több mint 30 000 embert - főként 14 év alatti gyereket - engedtek be a Puskás Arénába szombat este, mivel az UEFA szabályai szerint korlátlan számú U14-es korosztályú gyermek ingyenesen látogathatja a mérkőzéseket zárt kapuk mögött, amennyiben minden 10 gyermeket egy felnőtt is elkísér.
Kiemelik, hogy
ugyan mindkét ország himnuszát megtisztelték, amikor a játékosok a pályára léptek, de a tömegből gúnyolódások hallatszottak, miközben Anglia a kezdés előtt térdre ereszkedett - az UEFA azonban aligha bünteti meg majd Magyarországot füttyszó miatt, mivel az nem ütközik a szabályaiba.
A Sky Sports News vezető riportere, Rob Dorsett a Puskás Arénából jelentette:
- Hihetetlenül hangos volt a környezet, és minden szem a közönségre szegeződött, amikor Anglia térdre ereszkedett, a stadionban lévő több ezer iskolás gyerek fütyülése pedig nagyon-nagyon egyértelmű volt. Igazság szerint furcsa volt a zajongás, hiszen a többség 14 éven aluli volt a lelátón, így ez egy magasabb hangú zaj volt, mint amihez hozzászoktunk, amikor pfujolást hallunk. De nagyon egyértelmű volt a fütyülés a stadionban lévők nagy többsége részéről. További aggodalomra ad okot, hogy itt fiatalokról van szó. Nem tetszett nekik az a gesztus, ahogy az angol játékosok letérdeltek, és nem is hagyták szó nélkül - mondta a brit újságíró.
England players were booed while taking the knee during their Nations League game against Hungary this evening. pic.twitter.com/qvnR5jcgIe
— Sky Sports News (@SkySportsNews) June 4, 2022
A The Guardian hasábjain is témát szolgáltatott a meccs előtti füttykoncert, miközben a lap ugyancsak "fogatlannak" titulálta a válogatottjukat. A győztes 11-est megelőző James-hiba mellett megemlítik, hogy szerintük Nagy Zsolt igen "teátrálisan" esett össze, és hogy Szoboszlai Dominik egyszer már Neymarnak is megmondta egy büntető előtt, hogy ő soha nem hibázik.
A The Telegraph rámutatott, hogy Gareth Southgate Angliája 19 hónap alatt, 22 meccsen nem kapott ki 90 perc alatt, így a budapesti "krach" különösen súlyosnak tűnik, főként a mutatott teljesítmény miatt, amely a világbajnokság évében "fagyos érzéssel töltheti el a szövetségi kapitány szívét". Marco Rossi javára írják, hogy a Southgate-csapat fő erényeit, így a presszinget és passzjátékát is nagyon könnyen meg tudta fékezni "egy korlátozott képességű, de nagy lelkesedéssel rendelkező magyar csapat". Hozzáteszik, hogy a 11-es szerintük túl könnyen megítélt volt, de aligha mondható, hogy nem érdemelt volna győzelmet a hazai csapat a látottak alapján.
A lapnál egyébként így alakultak a magyar osztályzatok: Gulácsi 6 - Lang 6, Orbán 7, Szalai A. 7 - Nego 6, Nagy Á. 7, Schäfer 5, Nagy Zs. 8 - Sallai 7, Szoboszlai 7, Szalai Á. 7.
A The Independent szerint az esélyek és a körítés ellenére "nem volt gyerekjáték" a budapesti meccs az angolok számára, sőt, a Nemzetek Ligája magyarországi nyitányán Anglia 2020 novembere óta először szenvedett vereséget, de ami még aggasztóbb lehet a számukra, "hogy hosszú idő óta a legrosszabb teljesítményt nyújtotta a csapatuk".
A Sunday Mirror azt írta, hogy a magyarok
"leiskolázták Angliát",
de a lap túl szigorú azért nem volt az angol játékosok teljesítményével kapcsolatban, (10-ből) 6-os értékelést adva Pickfordnak, Walkernek, Bellinghamnek, Rice-nak, Bowennek és Kane-nek is. A magyar jobbhátvéd, Nego Loïc kapja a meccs emberének járó voksot 8-as értékelésével, egy olyan mérkőzésen, amelyen Anglia "minden alkalommal sebezhetőnek tűnt, amikor Magyarország a széleken támadott".
A Sunday Times úgy véli, hogy "Southgate visszatérhet a tervezőasztalhoz", hozzátéve, hogy
"Anglia szervezetlen és ötlettelen volt, miközben Marco Rossi csapata "könyörtelen" volt, és időnként egyfajta "összevissza zseniális játékkal" rukkolt elő.
Az Observer beszámolója szerint Anglia "már az első félidőben is csak a második legjobb volt a pályán, és komoly problémái akadtak, majd a 66. percben megnyomta az önmegsemmisítő gombot a fogatlannak tűnő háromoroszlános gárda".