Fotó: mlsz.hu

Ki legyen kezdő a magyar válogatottban az angolok ellen? – állítsd össze az utolsó júniusi NL-meccs csapatát!

Lépj öt percre Marco Rossi helyébe és szavazd meg az Anglia elleni kezdőcsapatot!
Nyikes Zoltán 2022. június 13., hétfő 10:46
Szerző: Nyikes Zoltán 2022. június 13., hétfő 10:46

A magyar válogatott kedden 20:45 órakor játssza újabb Nemzetek Ligája-mérkőzését, az ellenfél ezúttal Anglia lesz Wolverhamptonban, a Molineux Stadionban.

Akárcsak a korábbi kapitányok és sorozatok idején, illetve a válogatott összecsapások előtt, ezúttal is arra kérjük olvasóinkat, állítsák össze a mieink kezdőcsapatát. Hogyan álljon fel a védelem, a középpálya és a támadósor az Anglia elleni NL-meccsen? Szavazd meg alább!

A lehetőségek felsorolásakor volt olyan játékos, akit több poszton is variációként adtunk meg, az alapfelállást pedig – az utóbbi időben legtöbbször alkalmazott rendszernek megfelelően – 3-5-2-ben adtuk meg. A Németország elleni előző NL-meccsen Rossi a Gulácsi – Orbán, Lang, Szalai A. – Fiola, Nagy Á., Styles, Szoboszlai, Nagy Zs. – Szalai Á., Sallai kezdőcsapatot küldte pályára.

Mint ismert, Marco Rossi korábban már kijelentette, hogy a négy júniusi NL-mérkőzésen két-két meccset kap a kapuban Gulácsi Péter és Dibusz Dénes, így most a Ferencváros kapusának nevével fog kezdődni a kezdőcsapat - Gulácsi egyébként is eltiltott -, ezért erre a posztra ezúttal nem lehet szavazni.

A keretbe visszatér a németek ellen eltiltását töltő Schäfer András, míg Sallói Dániel elhagyta a válogatottat és csatlakozik a klubcsapatához.

Angol-magyar: Anglia brutális Gerrard-góllal hangol, a mieink ismét a "szerencse szerelésben" játszanak - minden az NL-mérkőzésekről itt!
Június 4-én a Puskás Arénában, Anglia ellen kezdte meg (1-0-s győzelem) a magyar válogatott a 2022/23-as Nemzetek Ligája-sorozatot, majd kedden Olaszország (idegenben, 2-1-es vereség), szombaton Németország (itthon, 1-1) ellen folytatta, kedden (06.14.) pedig újfent Anglia (idegenben) lesz az ellenfél. A mérkőzésekre történő hangolódásból és az utózöngékből a csakfoci.hu is igyekszik kivenni a részét, folyamatosan frissülő cikkünkben mutatjuk a legfontosabb híreket a találkozók kapcsán!

Távozik az EL-győztes játékos
A spanyol Jairo Sampeiro azt sem zárja ki, hogy Magyarországon folytatja pályafutását.