Kétszer álltunk fel Svájc ellen, de ez is kevés volt

Az utolsó pillanatokban jött a dráma a svájciak elleni világbajnoki selejtezőn.
admin 2016. október 7., péntek 20:40
Szerző: admin 2016. október 7., péntek 20:40

A mérkőzés legelején többet volt a labda svájciaknál, de kapura nem jelentettek veszélyt.  A hetedik percben átvettük az irányítást, előbb Kleinheisler, majd Dzsudzsák lövését blokkolták a védők, nem sokkal később Szalai alig maradt le egy élesen középre lőtt labdáról.

A 18. percben Szalai bólintott kiszorított helyzetből kicsivel a kapu mellé.  A félidő közepén Dzsudzsák távoli lövése ment mellé.
A 27. percben Gulácsinak kellett bravúrt bemutatnia Schär 10 méteres fejesénél, Dzemaili duplázása után pedig Stieber tisztázott a gólvonal elől.  Ezt követően kissé leült a mérkőzés, majd nem sokkal a szünet előtt Shaqiri beadása után Dzemaili csúsztatott mellé.

A második félidő elején egy szépen kijátszott támadás végén Stieber lőtt 17 méterről, Sommer védett. Sajnos az 51. percben a vendégek váratlanul vezetést szereztek: Lang elvétette a labdát, Shaqiri lépett ki, az ő lövését még védte Gulácsi, a kipattanót azonban Seferovic a kapuba továbbította.

Szerencsére azonnal jött a válasz: Kleinheisler 17 méteres lapos lövése kijött a kapufáról, érkezett Szalai, aki a kapuba pofozta a labdát.  A 66. percben Dzsudzsák 25 méteres szabadrúgása szállt fölé. Az ellentámadásból újra vezetést szerzett Svájc: Behrami ívelte át a labdát Rodriguezhez, aki éles szögből, kapásból a bal sarokba lőtt.

A 72. percben újra egyenlítettünk: Stieber adott be, Szalai pedig két védővel a nyakán közelről a kapuba fejelt.  A 81. percben Dzsudzsák megint fölé durrantott egy szabadrúgást.
Sajnos a 89. percben elveszítjük a mérkőzést: a csereként beállt Stocker lőtt közelről a kapunkba.

Két forduló után egy ponttal a csoport ötödik helyén állunk. Hétfőn a lettekkel játszunk idegenben.

Magyarország – Svájc 2-3 (Szalai 53., 72., ill. Seferovic 51., Rodriguez 67., Stocker 90.)

Szalai első gólja - videó

A MI CSOPORTUNK EREDMÉNYEI:

Portugália - Andorra 6-0 (C. Ronaldo 2., 4., 47., 68., Silva 86., Cancelo 44., - kiállítva: Rubio 62., Rebes 71., Andorra)
Lettország - Feröer-szigetek 0-2 (Nattestad 19., Edmundsson 70.)