Fotó: uefa.com

Dibusz: "Ez a két meccs megmutatta, hogy ilyen szintű ellenfelekhez is fel tudunk nőni", Sallai: "Csalódott vagyok, több volt benne" - játékosaink értékelései

Így értékelték a magyar játékosok az Olaszország elleni 2-1-es vereséget a Nemzetek Ligája-mérkőzés után.
Nyikes Zoltán 2022. június 8., szerda 8:38
Szerző: Nyikes Zoltán 2022. június 8., szerda 8:38

Sallai Roland: – Összességében jól játszottunk, bár az első félidő nem nézett ki teljesen jól. Ha valaki fél vagy egy évvel ezelőtt azt mondja, hogy csalódottak leszünk egy olaszok elleni 2-1-es vereség után, akkor lehet kinevettük volna.

Én csalódott vagyok, több volt ebben a meccsben, nekem is voltak helyzeteim, sajnos nem sikerült értékesíteni.

Négy nap múlva újabb meccs, kicsit félre kell most tenni ezt a találkozót és már arra koncentrálni. Tudtuk, hogy mit várhatunk az olaszoktól, ezt meg is kaptuk, többet kellett volna a földön járatni a labdát. (M4 Sport)

Dibusz Dénes: – Most nagyobb volt a nyomás rajtunk, nyilvánvaló volt, hogy miután az elmúlt meccsek nem úgy sikerültek az olaszok számára, hazai pályán agresszívan fognak játszani. Az első félidőben nekünk is voltak ellentámadásaink, amik veszélyt hordoztak magukban, mégis kétgólos hátrányban vonultunk szünetre. Nem adtuk fel, bíztunk benne, hogy szorossá tudjuk tenni, a második félidőben benne is volt a találkozóban, hogy egyenlítsünk.

Ez a két meccs megmutatta, hogy ilyen szintű ellenfelekhez is fel tudunk nőni, tudunk szép támadásokat vezetni.

Nyilván néha csúszik porszem a gépezetbe és a kvalitásaiknak köszönhetően ki tudnak alakítani helyzeteket, de összességében mindkét meccs kiélezett, egyenrangú meccs volt. Sajnálom, hogy ez most nem zárult pontszerzéssel. (M4 Sport)

Szalai Attila: – Nagyon sajnáljuk, hogy nem sikerült jól az első félidő, rosszul reagáltuk le az olaszok pozícióváltásait, amit könyörtelenül kihasználtak. A második játékrészre tudtuk rendezni a sorainkat, és fel tudtuk venni velük a harcot, megvoltak a lehetőségeink is. Minden meccs más, Anglia ellen mindannyian topformában játszottunk és nem mondok nagy butaságot ha azt mondom, hogy az elmúlt évek egyik legjobb meccsét játszottuk, ezúttal viszont nem sikerült ezen a szinten játszanunk az első félidőben. Fáradtak vagyunk, de most egy kicsit több időnk lesz, a maximumot szeretnénk kihozni ebből a pár napból és a legjobban felkészülni a németek ellen. (M4 Sport)

Schäfer András: – Valóban nagy különbség volt a két félidő között, ugyanakkor azt is figyelembe kell venni, hogy Olaszországban játszottunk egy Európa-bajnok ellen. Az első félidőben jobban látszódott rajtunk a fáradtság, sajnos a végén buta gólt kaptunk. A második félidőben nagy fordulatot vett a meccs, jól reagált a csapat, mindent megtettünk. Mindkét kapu előtt voltak helyzetek, azonban kikaptunk 2-1-re. Kicsit savanyú így az egész, de nem mondom azt, hogy nem megérdemelt, ugyanakkor a döntetlen jobb lett volna. Az olaszok mezőnyfölényben voltak, de nekünk is megvolt az a két-három ziccer, amit ilyen csapatok ellen be szoktunk rúgni. A németek ellen van lehetőség javítani, sajnos nélkülem.

Sajnálom, hogy egy ilyen miatt kell kihagynom a meccset. Amikor az ember a labdát rúgja el és mégis sárga lapot kap, akkor újra kell tanulnia a szabályokat.

(M4 Sport)

Rossi: "Ez van, ha nem követjük a taktikai utasításokat"; Mancini: "A magyar gól kis félelmet keltett bennünk" - értékelések
Marco Rossi és Roberto Mancini értékelése az Olaszország-Magyarország Nemzetek Ligája-mérkőzés (2-1) után. A magyar válogatott trénere rámutatott, min múlott a vereségünk.
Kleinheisler László
A Jutarnji List horvát lap szerint a 49-szeres magyar válogatott játékos megtartására nincs opciója a Hajduknak, és Kleinheisler egyébként sem váltotta meg a világot.
ZTE FC
A vezetőség úgy döntött, hogy aktiválja az Oleksandr Safronov kontraktusában lévő plusz egyéves opciót, ami a mai nap folyamán meg is történt, így a következő szezonban is a ZTE-nél folytatja a 24 éves védő.
KTE
Szűcs Kornél
A lila-fehér klub hosszú távra megállapodott 22 éves alapemberével, Szűcs Kornéllal.