Az ír kapitány kritikája: "Rossz fényben tünteti fel a magyarokat, hogy fütyültek, amikor letérdeltünk"

Stephen Kenny, az ír labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya szerint nem kellett volna kifütyülni letérdelő játékosait a Szusza Ferenc Stadionban - Marco Rossi reagált az eset kapcsán. A vendégek trénere elégedett volt viszont a 0-0-s döntetlennel.
Dudás Gábor 2021. június 8., kedd 22:38
Stephen Kenny, az ír labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya szerint nem kellett volna kifütyülni letérdelő játékosait a Szusza Ferenc Stadionban - Marco Rossi reagált az eset kapcsán. A vendégek trénere elégedett volt viszont a 0-0-s döntetlennel.
Szerző: Dudás Gábor 2021. június 8., kedd 22:38
A legfrissebb hírekért kövess minket a Csakfoci Google News oldalán is!

Stephen Kenny, az ír labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya elégedett volt a Magyarország elleni 0-0-s döntetlennel kedden este.

- Kemény mérkőzés volt, tudtuk, hogy a magyar ellenfél olyan ellenfél, amely megnyerte a NL csoportját, kijutott az Eb-re. Jó teljesítményt nyújtottunk, nem játszottunk tökéletesen, nem voltunk kompaktak, jól védekeztünk, veszélyesek voltunk ellentámadásokból.

A szakember - írországi, online feltett kérdésre válaszolva - kitért a kezdősípszó előtti jelenetre is: az írek letérdeltek a kezdés előtt a rasszizmus és a feketék elnyomása ellen tiltakozva, a mieink viszont nem (mint ismeretes, a magyar válogatott tagjai az Eb-n sem választják a demonstrációnak ezt a módját - a részletek itt!), a "respect", azaz "tisztelet" feliratra mutattak inkább a játékosaink a mezükön. A nézőtérről füttyszó is hallatszott.

Rendkívül fontos üzenetet továbbítottunk, jó döntést hoztunk, hogy letérdeltünk. Rossz fényben tünteti fel magyarokat, hogy kifütyülték így az Eb előtt, de ez nem tükrözi a magyar társadalom véleményét. A színesbőrű játékosaink a pályán adtak remek választ, ők a jövőben is az ír válogatott fontos részét képezik majd

- mondta ennek kapcsán Kenny.

Marco Rossi az esetről

A magyar kapitány is megkapta a felvetést nem sokkal később, ugyancsak újságírói kérdésre reagált a tréner.

- Amennyire képben vagyok ezzel kapcsolatban, a tiszteletet hivatott kifejezni, mi mindig kifejeztük a tiszteletünket minden módon, az Eb-n is maximális tisztelettel fogunk majd viszonyulni mindenki felé. Nem vagyok olyan pozícióban, hogy megítéljem a szurkolók viselkedését. A pályán és azon kívül is a maximális tiszteletre törekszem mindenkivel szemben. A szurkolóinktól rengeteg segítséget kaptunk, és bízom benne, ez így lesz a folytatásban is - mondta a kapitány a meccs utáni sajtótájékoztatón.

Átigazolások
Fradi
Peretz nem jön
A Ferencváros egykori kiszemeltje, 31 éves Dor Peretz új szerződést kötött klubjával, a Maccabi Tel-Avivval. A középpályás iránt a Dinamo Zágráb, a CSZKA Szófia és az FTC is tett ajánlatot korábban. (ulloi129.hu)  
Szentlőrinc
Gyurján Ajkán
Szerződése lejártával távozott a Szentlőrinc kapusa, Gyurján Márton, és az előttünk álló szezont a szintén Merkantil Bank Liga NB II-es FC Ajka gárdájánál kezdi meg. (szentlorincse.hu)  
Vasas / Mezőkövesd
Kölcsöncsatár
A több játéklehetőség reményében a Vasas 20 éves támadója, Mamusits Patrik a következő szezont kölcsönben az NB II-es Mezőkövesdnél tölti. (vasasfc.hu)
Tovább az összes átigazoláshoz