Fotó: mlsz.hu

Magyar válogatott: Sallai a 2022-es gólkirály; meglepő, ki töltötte a legtöbbet a pályán - érdekességek a nemzeti csapat évéről

Hat játékos szerepelt az összes idei válogatott meccsen. Nyolcan debütáltak, heten viselhették a csapatkapitányi karszalagot és közel 250 ezren látták élőben a mieinket.
Budai László 2022. december 28., szerda 14:51
Szerző: Budai László 2022. december 28., szerda 14:51

A magyar válogatott idei tíz mérkőzésének mindegyikén hat játékos lépett pályára: Ádám Martin, Fiola Attila, Lang Ádám, Nagy Ádám, Styles Callum és Szoboszlai Dominik - írja az mlsz.hu.

Némileg meglepő lehet, hogy a legtöbb játékidőt Lang Ádám töltötte a pályán, 940 percet. Második, a kilenc találkozón játszó Willi Orbán 856 perccel. Harmadik a tíz mérkőzésen játszó Szoboszlai Dominik 853 perccel. A képzeletbeli dobogóról alig maradt le Szalai Attila, nyolc mérkőzésen 761 perccel. Ötödik lett a tíz mérkőzésen 705 percet játszó Fiola Attila.

2022-ben is megkapták a lehetőséget a fiatalok a bizonyításra: nyolc játékos debütált a válogatottban, sorrendben Styles Callum, Ádám Martin, Vancsa Zalán, Kerkez Milos, Baráth Péter, Németh András, Dárdai Palkó és Szappanos Péter. A nyolc újonc az idén pályára lépő harminchat válogatott játékos 27,59 százaléka.

A csapatkapitányi karszalagot az idei mérkőzéseken a válogatottól visszavonuló Szalai Ádám mellett a távozását követően kapitánnyá megválasztott Szoboszlai Dominik, Gulácsi Péter, Nagy Ádám, Lang Ádám, Szalai Attila és Dzsudzsák Balázs is viselte. A 10 mérkőzés során összesen 17 sárga lapot kaptunk.

2022-ben 13 gólt lőtt a válogatott és kilencet kapott. A legtöbb gólt Sallai Roland szerezte – szám szerint négyet, - míg kapusaink közül Gulácsi Péter és Dibusz Dénes is 2-2 mérkőzést hozott le kapott gól nélkül. A válogatott idei sikeressége a nézőszámokban is megmutatkozott, hiszen az öt hazai mérkőzést 242 500 szurkoló látta a Puskás Arénában.

Rossi is reagált a magyar válogatott középpályás olasz ajánlatára: "Gyorsan fejlődhetne Torinóban is"
Olasz sajtóhírek szerint Baráth Péter Torinóba igazolhat, a 20 éves középpályás esetleges klubváltásáról Marco Rossit is kérdezték.
Távozik az EL-győztes játékos
A spanyol Jairo Sampeiro azt sem zárja ki, hogy Magyarországon folytatja pályafutását.