Fotó: MTI/Bodnár Boglárka

Magyar válogatott: Kiderült, hogy a világranglista hányadik helyén fordulunk rá a vb-selejtezőkre

A portugáloktól jócskán lemaradunk, de az íreket és az örményeket magasan előzzük.
Budai László 2025. július 10., csütörtök 12:01
Fotó: MTI/Bodnár Boglárka
A portugáloktól jócskán lemaradunk, de az íreket és az örményeket magasan előzzük.
Szerző: Budai László 2025. július 10., csütörtök 12:01
A legfrissebb hírekért kövess minket a Csakfoci Google News oldalán is!

Egy pozíciót visszacsúszva a 38. helyen áll a magyar válogatott a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) legfrissebb, csütörtökön nyilvánosságra hozott világranglistáján, amelyet továbbra is a világbajnok Argentína vezet.

Marco Rossi szövetségi kapitány csapata azért esett vissza, mert júniusban 2-0-ra kikapott a svéd együttestől a budapesti barátságos mérkőzésen, igaz utána 2-1-es győzelemmel javított Azerbajdzsán vendégeként.

A világbajnoki selejtezős ellenfelek közül a Nemzetek Ligája-győztes portugálok a 6., az írek a 60., míg az örmények a 105. helyen állnak. A világranglista következő frissítése már az első két vb-selejtezős meccsünk (szeptember 6.: ír-magyar és szept. 9.: magyar-portugál) után, szeptember 18-án lesz.

FIFA-ranglista (zárójelben az előző helyezés)

1. (1.) Argentína 1885,36 pont

2. (2.) Spanyolország 1867,09

3. (3.) Franciaország 1862,03

4. (4.) Anglia 1813,32

5. (5.) Brazília 1777,69

6. (7.) Portugália 1770,53

7. (6.) Hollandia 1758,18

8. (8.) Belgium 1736,38

9. (10.) Németország 1716,98

10. (11.) Horvátország 1707,51

...38. (37.) Magyarország 1500,74

...60. (60.) Írország 1412,76

...105. (102.) Örményország 1204,78

Olvastad már?
Közel a nagy Fradi-bejelentés: Saldanha végül ebbe az arab csapatba igazol őrült összegért
A Ferencváros több mint ötmillió euróért adja el Matheus Saldanhát, aki az Emirátusokba tart. Hamarosan hivatalosan is megerősíthetik értesüléseinket.
Elolvasom
Átigazolások
ZTE
Az új edző
A Sportingnál és a Sahtar Donyecknél is megfordult Filipe Celikkaya lett a ZTE vezetőedzője.
DVTK
Vallejo távozott
Közös megegyezéssel szerződést bontott a DVTK és Alexander Vallejo.    
Sepsi
Keita érkezett
Az elefántcsontparti Aboubakar Keita Sepsiszentgyörgyön folytatja pályafutását. A 28 éves védekező középpályás 1+1 évre kötelezte el magát. Korábban a DVTK, a Nyíregyháza és az Újpest játékosa is volt.
Tovább az összes átigazoláshoz