MK-sorsolás: Debreceni házi rangadó is lesz, megismétlődik a 14 évvel ezelőtti finálé

Szombaton délután megtartották a MOL Magyar Kupa 8. fordulójának sorsolását.
Csakfoci Admin 2020. november 14., szombat 17:21
Szerző: Csakfoci Admin 2020. november 14., szombat 17:21

A 8. forduló mérkőzéseit 2021. február 10-11-én rendezik meg, a továbbjutás egy mérkőzésen dől el, de már csak 2021 telén. Ha a rendes játékidő végén döntetlennel állnak a csapatok, előbb 2×15 perc hosszabbítás, majd tizenegyesrúgások következnek. A pályaválasztói jog az alacsonyabb osztályú kluboknak kedvez. Élvonalbeli klubok nem kerülhettek össze,

A párharcok után már csak 16 csapat marad versenyben.

A sorsoló ezúttal Gyepes Gábor, kétszeres MK-győztes és korábbi válogatott hátvéd volt a szombati eseményen, ahol a legjobb 32 csapat kapott ellenfelet.

Megismétlődik a 2006. május 17-én lejátszott döntő, hiszen a MOL Fehérvár FC együttese a Vasas otthonában látogat. A 8. fordulóban debreceni házi rangadót is rendeznek: a DEAC a DVSC-t "fogadja" a Nagyerdei Stadionban.

A Ferencváros és az Újpest másodosztályú csapathoz fog utazni, előbbi a Dorog, utóbbi a Szolnok vendégeként lép pályára. A címvédő Honvédra fővárosi csaata vár, hiszen az NB III-ban szereplő III. kerületi TVE-hez látogatnak Bódog Tamás tanítványai. Az élvonalban újoncnak számító Budafok a megyei I. osztályban érdekelt Dunavarsány ellen játszik.

Előzmények

A hét vége előtt még két csapat nem játszotta le mérkőzését a 7. fordulóból. Utolsóként a Fradi csatlakozott a 32 csapatos mezőnyhöz a MOL Magyra Kupában, így az OTP Bank Liga minden együttese ott lesz a 8. fordulóban. A válogatottba is több játékost adó FTC szombaton, a Bicske elleni 5-0-s győzelmével biztosította helyét a következő körben.

Pénteken a Szolnok ejtette ki a Gyirmótot egy, a 92. percben lőtt góllal. A Gyirmót mellett a Merkantil Bank Ligából a Budaörs, az ETO, a Szentlőrinc, a Szeged, a Nyíregyháza és a Békéscsaba is búcsúzott már a kupától.

MOL Magyar Kupa: Mesterhármast lőtt a nyári szerzemény, ötig jutott a Fradi Bicskén - videók
Baturina háromszor is bevette a harmadosztályú Bicske kapuját a Magyar Kupa hetedik fordulójában, továbbá Boli és Skvarka is betalált.