MK: A Honvédnak egy szögletgól is kellett a továbbjutáshoz, az Újpest simán nyert Ajkán

A Honvéd és az Újpest is csatlakozott a MOL Magyar Kupa legjobb 16 csapata közé.
Privacsek András 2022. október 19., szerda 18:54
Szerző: Privacsek András 2022. október 19., szerda 18:54

A Honvéd már negyedóra után két góllal vezetett Szombathelyen, előbb Kocsis talált be, majd Kerezsi szögletből csavart a kapuba. A Haladás Nyíri révén még a szünetig szépített. A második félidőben tíz főre fogyatkozott a Honvéd, miután a 69. percben Klemenzet kiállította a játékvezető, de a kispestiek így is megtartották egygólos előnyüket.

Az Újpest is gyorsan előnybe került Ajkán Csongvai góljával. Jagodics ugyan egyenlített, de Gouré duplájával eldőlt a továbbjutás.

Egy mérkőzés maradt még hátra, 20 órakor a MOL Fehérvár FC a Puskás Akadémiát fogadja.

MOL Magyar Kupa, 4, forduló, (a 16 közé jutásért):

Haladás (NB II) - Budapest Honvéd 1-2 (Nyíri 42., ill. Kocsis 11., Kerezsi 14.), piros lap: Klemenz (69.)

Honvéd: Tujvel - Szabó A., Prenga, Capan (Doka 72.), Jonsson - Bocskay (Mitrovic 72.), Gomis - Kerezsi (Plakuschchenko 72.), Zsótér, Kocsis (Tamás 51.) - Lukic

Ajka (NB II) - Újpest 1-3 (Jagodics 46., ill. Csongvai 19., Gouré 51., 61.)

Újpest: Nikolic - Pauljevic, Diaby, Csongvai, Antonov - Ljujic, Mack - Csoboth, Boumal, Gouré - Borello

Magyar Kupa: MOL Fehérvár FC - Puskás Akadémia (0-1) - eredménykövetés
Szerdán újabb 14 találkozóval folytatódik a MOL Magyar Kupa 4. fordulója. Kövesd élőben a csakfoci.hu-n az eredmények alakulását!