Pénteken reggel, az M4 Sport "Sportreggeli" c. műsorában sorsolták ki a Magyar Kupa negyeddöntőinek párosításait.
Öt NB I-es együttes (DVTK, FTC, Mezőkövesd, Újpest, Vasas) mellett két másodosztályú (Sopron, Szolnok) és egy NB III-as gárda (Budafok) várt ellenfélre. Nyilasi Tibor, a magyar foci Ezüstcipős legendája, az MLSZ elnökségi tagja is segédkezett az élőben közvetített sorsoláson.
Az a pénteki húzáson eldőlt, hogy lesz nem NB I-es csapat is a négy között, illetve az is, hogy két élvonalbeli együttes biztosan elbúcsúzik majd a sorozattól.
A mérkőzésekre március 29-én, illetve április 5-én kerül majd sor.
MAGYAR KUPA, A NEGYEDDÖNTŐK PÁROSÍTÁSAI:
Újpest - Vasas
Ferencváros - Diósgyőr
Mezőkövesd - Szolnok (NB II)
Budafok (NB III) - Sopron (NB II)
Átigazolások
Soroksár
Három távozó
Három olyan játékos is távozik, akik évek óta meghatározó szerepet töltöttek be: Króner Martin, Németh Erik és Gálfi Norbert.
PMFC
Visszavonult, de marad
Helesfay Donát, a PMFC 35 éves hálóőre befejezi pályafutását. A piros-feketében 176 bajnoki mérkőzésen pályára lépő ex-kapus erőnléti edzőként és gyógytornászként segíti a csapatot. (pmfc.hu)
Vasas
Hosszabbítás
A csapat 16 éves utánpótlás-válogatott játékosa, Balogh Áron 2030-ig meghosszabbította szerződését.