Fotó: fradi.hu

Magyar Kupa: Stankovic első meccsén Lisztes duplázott, Besic visszatért és betalált - a Fradi nyolcat rúgva jutott tovább

A Dejan Stankovic vezetésével először felálló FTC barátságos hangulatú találkozón győzött 8-0-ra a megye I-es Nagyecsed otthonában.
Nyikes Zoltán 2023. szeptember 16., szombat 14:34
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. szeptember 16., szombat 14:34

A megyei első osztályú Nagyecsed elleni Magyar Kupa-mérkőzésen debütált a Ferencváros kispadján Dejan Stankovic vezetőedző, aki két nagy visszatérőre is számíthatott: Muhamed Besic hét, Botka Endre pedig közel két hónap kihagyást követően lépett újra pályára - előbbi csereként beállva, utóbbi a kezdőcsapat tagjaként.

Ahogyan az várható volt, a Fradi már az első másodpercekben magához ragadta a kezdeményezést, a 4. percben már szerzett is egy gólt Aleksandar Pesic, igaz lesről, majd nem sokkal később a szerb támadó kapáslövése kevéssel kerülte el a bal sarkot. A 12. percben Szabolcsi kapus buktatta a 16-oson belül Lisztes Krisztiánt, a büntetőt Pesic félmagasan a bal sarokba lőtte, 0-1.

Négy percre rá megduplázta előnyét a Fradi: Lisztes fordult be a 16-oson belül, két védőt is átvert, majd 9 méterről a jobb sarokba helyezett, 0-2. Az első nagyecsedi próbálkozás Sarkadi nevéhez fűződött, 21 méterről a jobb felső fölé lőtt a 18. percben. Ezt követően Owusu kétszer is nagy ziccerbe került, ám Szabolcsi nagyot védett ezeknél.

A harmadik gólra a hosszabbítás első percéig kellett várni, ekkor Owusu középre passza után Lisztes négy méterről perdített a kapus mellett a jobb sarokba, 0-3.

A második játékrész ott folytatódott, ahol az első abbamaradt. Zachariassen is meglőtte az első gólját, miután Marquinhos Liszteshez, ő pedig a norvéghoz passzolt, aki 11 méterről, nagy erővel, laposan lőtt a kapuba, 0-4.

Pár percre rá pedig Owusu kapott remek kiugratást, kiszorított szögből leadott lövésébe ugyan a kapus beleért, de a labda így is a hálóba pattogott, 0-5.

Néhány kimaradt helyzet (Zachariassen, Besic és Pesic is gólt lőhetett volna) után Pászka adott be jobbról, Pesic fejese a jobb kapufáról kijött, a labda Sigérhez pattant, ő pedig közelről a kapuba bombázott, 0-6.

Egy percre rá a sokszor helyzetbe kerülő Pesic lőhetett volna ismét gólt, de ezúttal kapásból a felső lécet találta el, majd ismét ziccerbe került, ám két lövését is hárította Szabolcsi.

Ami Pesicnek nem sikerült, az összejött Besicnek, a sérüléséből visszatérő bosnyák középpályás 23 méterről, okosan tekert a bal alsóba, 0-7.

Az utolsó pillanatokban Besic is eltalálta a jobb oldali kapufát, a kipattanót ezúttal Owusu lőtte a hálóba, 0-8.

A Ferencváros így egy barátságos hangulatú találkozón, magabiztosan jutott tovább a Magyar Kupában, ráadásul két visszatérő, Botka Endre és Muhamed Besic játékának is örülhettek a zöld-fehérek.

MOL Magyar Kupa, 3. forduló

Nagyecsed (megyei I.)-Ferencváros 0-8 (Pesic 12. - 11-esből, Lisztes 15., 45+1., Zachariassen 49., Owusu 51., 92., Sigér 75., Besic 77.)

Ferencváros: Varga Á. - Botka (Pászka, 57.), Cissé, Mmaee (Wingo, 46.), Ramírez (Civic, 57.) - Sigér, Zachariassen (Gojak, 65.) - Marquinhos (Besic, 67.), Lisztes, Owusu - Pesic

Magyar Kupa: A Vidit NB III-as csapat verte ki, a Paks és a Szeged is hetet rúgott - eredmények, videó
Így alakultak a Magyar Kupa 3. fordulójának szombat 15.00-kor kezdődő mérkőzései.
Mahmoud Jaber
Mohammed Abu Fani tavaly nyári érkezése után a Fradi ismét a Maccabi Haifától szerződtethet középső középpályást.
MTK
Vadnai távozik
Távozik az MTK-tól a 36 éves Vadnai Dániel, aki három korszakban is erősítette a kék-fehéreket, 2008-ban bajnok is lett velük.