Fotó: paksifc.hu

Magyar Kupa: Remek meccsen jutott elődöntőbe a Vasas

A Magyar Kupa harmadik negyeddöntőjében a Vasas 3-2-re nyert Pakson és bejutott a legjobb négy közé.
Csakfoci.hu 2023. március 1., szerda 21:53
Szerző: Csakfoci.hu 2023. március 1., szerda 21:53

Villámrajtot vett a Vasas: a harmadik percben Hinora adott középre, Silye pedig 10 méterről a bal sarokba lőtt. Bő negyedóra után egy jobbról érkező szögletre borzalmasan mozdult ki Nagy, így Iyinbor a léc alá fejelt. Két perc múlva azonban jött a paksi szépítés: Bőle beadását követően Varga fejelt 11 méterről a hálóba.

Újabb két perc elteltével egyenlíthettek volna a hazaiak, Hahn 12 méteres lapos lövése viszont elkerülte a kapu bal sarkát.

A 36. percben Varga lefejelte a labdát Hahnnak, aki egyből lőtt 10 méterről, Dombó hatalmasat védett.

A második félidő elején gyorsan újra kétgólosra növelte előnyét a Vasas. Balogh cselezgetett a tizenhatoson belül, majd elesett, a játékvezető úgy látta, hogy szabálytalankodtak vele szemben, ezért büntetőt ítélt. A 11-est Berecz a jobb sarokba vágta.

A 63. percben Bödéről mindenki lepattant, de 16 méterről fölé bombázott, egy perccel később 12 méterről viszont már betalált. A 66. percben Varga egalizálhatott volna, két lövését is védte azonban Dombó. A 75. percben újra hatalmas bravúrt mutatott be az angyalföldiek kapusa Varga közeli fejesénél. A hazaiak mindent megpróbáltak, de nem tudtak egyenlíteni, így a Vasas jutott a legjobb négy közé.

A ZTE és a Budafok után a Vasas is elődöntős. Csütörtökön a DVSC - Puskás párharcból kerül ki a a legjobb négy mezőnyének negyedik szereplője.

MOL MAGYAR KUPA, NEGYEDDÖNTŐ:

Paks - Vasas 2-3 (Varga 18., Böde 64.,  ill. Silye 3., Iyinbor 17., Berecz 52. – 11-esből)

Paks: Nagy G. - Szélpál, Kádár, Szabó - Kovács (Skribek 53.), Papp, Haraszti (Sajbán 46.), Windecker (Vas 79.), Bőle (Osváth 79.) – Hahn (Böde 53.), Varga

(cserék: Simon, Kinyik, Sajbán, Osváth, Vas, Böde, Skribek, Nyári, Haris)

Vasas: Dombó - Hegedűs, Otigba, Iyinbor (Litauszki 46.) - Szivacski, Sztojka, Hinora, Urblík (Berecz 46.), Silye – Radó (Holender 46.), Balogh (Novothny 63., Hidi 74.)

(cserék: Uram, Litauszki, Hidi, Ihrig-F., Holender, Berecz, Márkvárt, Hidi M, Szilágyi, Deutsch, Novothny, Zimonyi)

Távozik az EL-győztes játékos
A spanyol Jairo Sampeiro azt sem zárja ki, hogy Magyarországon folytatja pályafutását.