Fotó: ztefc.hu

Magyar Kupa: A legnagyobb riválisa otthonában jutott tovább a címvédő - két gólszerző is piros lapot kapott

A Magyar Kupa 4. fordulójának nyugati rangadóján a ZTE 2-1-re nyert Szombathelyen és továbbjutott.
Csakfoci.hu 2023. november 1., szerda 19:10
Szerző: Csakfoci.hu 2023. november 1., szerda 19:10

A Haladás bátran kezdett, de a ZTE szerezte meg a vezetést. A 16. percben Meshack kapott egy jó kiugratást, elvitte  a labdát két védő mellett, kicselezte a kapust is és 8 méterről a hálóba lőtt. Nem sokkal később tovább növelte előnyét a címvédő: Croizet vihette ziccerben a labdát és 17 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot.

A Haladás gyorsan szépített: Horváth Rajmund két szép csel után 15 méterről a bal sarokba helyezett.

A második félidő első felében nyomott a Haladás, Dombónak kellett bemutatnia egy nagy bravúrt, míg Pintér próbálkozását a védők blokkolták. A játékrész második felétől már a ZTE dominált. A 81. percben Evangelou fejelt fölé 6 méterről.

A hajrában mindkét csapat összeszedett egy-egy piros lapot, a hazaiaktól Horváthot állították ki második sárga lap után, míg a vendégektől Meshackot.

A 94. percben Simut egyenlíthetett volna, de közeli lövését Dombó lábbal védte, ezzel eldőlt, hogy a ZTE jutott tovább.

MOL Magyar Kupa, 4. forduló (a legjobb 32 között)

Haladás - ZTE 1-2 (Horváth R. 26.,, ill. Meshack 16., Croizet 21.), piros lap: Horváth R. 83., ill. Meshack 85.)

ZTE: Dombó - Huszti (Todoroski 74.), Csóka, Evangelou, Bedi - Szendrei, Sankovic (Sajbán 61.), Croizet, Meshack - Mance (Németh 89.), Szalay (Soltész 61.)

19:00 Szeged - Kecskemét
20:00 Ferencváros - Puskás Akadémia

csütörtök 19.30 Honvéd (NB II)-Paks (NB I)

Magyar Kupa: Az Újpest és a Diósgyőr sem hibázott, búcsúzott a Gyirmót - eredmények
Így alakultak az öt órakor kezdődő párharcok a Magyar Kupa legjobb 32 csapata között.
Fradi
Mahmoud Jaber
Mohammed Abu Fani tavaly nyári érkezése után a Fradi ismét a Maccabi Haifától szerződtethet középső középpályást.
MTK
Vadnai távozik
Távozik az MTK-tól a 36 éves Vadnai Dániel, aki három korszakban is erősítette a kék-fehéreket, 2008-ban bajnok is lett velük.