Fotó: twitter.com/fc_basel_en

Légiósok: Szalai Ádámék az utolsó percekben bukták el a győzelmet, Némethék kikaptak a rangadón

Egyik magyar légiósunk csapata sem nyert a vasárnap délutáni bajnokikon.
Budai László 2022. július 24., vasárnap 16:10
Szerző: Budai László 2022. július 24., vasárnap 16:10

Svájci bajnokság, 2. forduló

Azok után, hogy Szalai Ádám a hétközben parádés gólt szerzett a Crusaders elleni EKL-selejtezőn, hétvégén a Servette elleni hazai bajnokin ugyancsak a kezdőcsapat tagja volt. A magyar válogatott csatár együttese Ndoye találatával sokáig 1-0-ra vezetett, ám Szalai 80. percbeli lecserélése után az utolsó percekben gólt kapott a Basel, így a vége csak 1-1 lett.

Belga bajnokság, 1. forduló

Németh András csapata, a Genk fordulatos rangadót játszott a Club Brugge vendégeként. A mérkőzésen a Brugge szerzett vezetést, de a vendégek előbb kiegyenlítettek, majd a második félidő elején előnybe is kerültek. A Brugge azonban hamar egyenlített, a 92. percben pedig egy kihagyott 11-es után a győztes gólt is megszerezte (3-2).

Németh a 78. percben, 2-2-nél állt be.

Orosz bajnokság, 2. forduló

Kecskés Ákos csapata, a Nyizsnyij Novgorod 3-0-ra kikapott a Khimki otthonában. A magyar védő a kispadról nézte végig a meccset.