Fotó: twitter.com/RBLeipzig

Légiósok: Már BL-helyen a szárnyakat kapó Leipzig, magyar gólpassz Hollandiában

Gulácsi és Orbán kezdett, Szoboszlai a 70. percben állt be a Lipcse győztes bajnokiján. Tamás hosszú idő után tért vissza Lengyelországban, Rácz kiosztott egy asszisztot Hollandiában.
Nyikes Zoltán 2022. február 11., péntek 23:20
Fotó: twitter.com/RBLeipzig
Gulácsi és Orbán kezdett, Szoboszlai a 70. percben állt be a Lipcse győztes bajnokiján. Tamás hosszú idő után tért vissza Lengyelországban, Rácz kiosztott egy asszisztot Hollandiában.
Szerző: Nyikes Zoltán 2022. február 11., péntek 23:20

A három magyar játékost is foglalkoztató RB Leipzig 3-1-re nyert vendége, a Köln ellen a német labdarúgó-bajnokság 22. fordulójának nyitómérkőzésén, pénteken. A lipcsei együttesben Gulácsi Péter és Willi Orbán végig a pályán volt, míg Szoboszlai Dominik - már 3-0-s vezetésnél - a 70. percben állt be.

A Leipzig a legutóbbi öt bajnokiján már negyedszer győzött - csak a listavezető Bayern Münchentől kapott ki -, és mostani diadalával a negyedik helyre előrelépve megelőzte a tabellán pénteki riválisát. (MTI)

Bundesliga, 22. forduló:

RB Leipzig-1. FC Köln 3-1 (Nkunku 25., Olmo 54., Angelino 57., ill. Lemperle 91.)

szombaton játsszák:
Eintracht Frankfurt-Wolfsburg 15.30
Freiburg-Mainz 15.30
Greuther Fürth-Hertha BSC 15.30
Borussia JMönchengladbach-Augsburg 15.30
VfL Bochum-Bayern München 15.30
Bayer Leverkusen-VfB Stuttgart 18.30
vasárnap játsszák:
Union Berlin-Borussia Dortmund 15.30
Hoffenheim-Arminia Bielefeld 17.30

Így nyert a Lipcse

Legutóbb tavaly szeptember 11-én lépett pályára a lengyel bajnokságban a sportsérvvel műtött Tamás Márk, péntek este pedig a kezdőcsapatban tért vissza a Slask Wroclaw bajnokiján. A magyar válogatott védő végigjátszotta a találkozót, csapata idegenben 1-1-es döntetlent ért el.

Rácz Barnabás a kezdőcsapat tagja a holland másodosztályú Eindhovennél az Oss elleni idegenbeli bajnokin. A magyar középpályás a 15. percben ki is osztott egy gólpasszt, a szögletét követően szerzett gólt fejjel Mawouna Amevor. Az Oss még az első félidőben egyenlíteni tudott, de végül az Eindhoven a 82. percben szerzett gólnak köszönhetően behúzta a három pontot - Rácz a 75. percig volt a pályán.

Olvastad már?
A Fradi új igazolása a legdrágább NB I-es játékos lehet - brazil csapattól érkezhet
Jelenlegi klubjától állítólag már távozott is.
Elolvasom
Átigazolások
Topolya
Szivics irányíthat
Szerb lapértesülések szerint az élvonalbeli Topolya új vezetőedzőt nevez ki Szivics Tomiszláv személyében.
Ferencváros
Legendát válthat Keane
Martin O’Neill szerint Robbie Keane minden adottsággal rendelkezik ahhoz, hogy a skót Celtic következő vezetőedzője legyen.
Légiósok
Keresztes maradna a briteknél
A továbbiakban is Nagy-Britanniában szeretne futballozni Keresztes Krisztián, a Dundee United középhátvédje.
Tovább az összes átigazoláshoz