Fotó: dac1904.sk/hu

Légiósok: Kalmár-dupla 8 ember ellen, Szoboszlaiék újabb győzelmükkel elképesztő formában - videó

A Leipzig újabb fontos meccset nyert meg a Bundesligában, a DAC a csereként beállt Kalmár Zsolt duplájával nyert.
Budai László 2022. november 12., szombat 18:33
Szerző: Budai László 2022. november 12., szombat 18:33

Bundesliga, 15. forduló

Werder Bremen-RB Leipzig 1-2 (Gross 57., ill. Silva 13., Schlager 71.)

Zsinórban 13. mérkőzésén maradt veretlen a szárnyaló RB Leipzig, amely egymást követő hatodik meccsét nyerte meg szombat délután a Werder Bremen ellen. A Szoboszlai Dominikkel és Willi Orbánnal felálló lipcseiek Silva és Schlager találatával nyertek ma 2-1-re, és egészen a második helyig ugrottak fel, igaz, a mögöttük lévő Union Berlin, Freiburg, Frankfurt hármas egy meccsel kevesebbet játszott, előbbi kettő éppen egymás ellen lép majd pályára vasárnap. Orbán végig, Szoboszlai a 83. percig volt a pályán.

A mérkőzés összefoglalója

Fortuna Liga, 18. forduló

Trencsén-DAC 0-4 (Kalmár 84., 88. - a másodikat 11-esből, Kruzliak 91., Blackman 93.) - piros: Emeka 39., Stojsavljevic 64., Pires 87. (mindannyian Trencsén)

Nem mindennapi meccset nyert meg a DAC, amely a 84. percben kezdte meg a gólgyártást a csereként beállt és végül dupláig jutó Kalmár Zsolt révén, és végül 4-0-ra nyert. Igaz, ellenfele, a Trencsén a végére alaposan elfogyott, ugyanis az első félidőben egy, a másodikban két piros lapot kapott. Szánthó Regő és Veszelinov Dániel a kispadról nézte a meccset, míg a Fradi kölcsönjátékosa, Zeljko Gavric kezdett, és egy 11-est harcolt ki.

Szoboszlai Dzsudzsák búcsúmeccséről: "Akárki akármit mond, megérdemli ezt" - elárulta, lenne-e a válogatott csapatkapitánya
A Magyar Nemzet készített interjút az RB Leipzig magyar válogatott játékosával, Szoboszlai Dominikkal, aki elárulta, mennyire elégedett az eddigi lipcsei éveivel, beszélt a vezetőedzővel való kapcsolatáról, valamint Dzsudzsák Balázs búcsúmeccséről is.
Riccardo Piscitelli
Megvan a MOL-éra első igazolása: Riccardo Piscitelli a Mezőkövesdtől érkezik az újpestiekhez a következő idényben.
Pászka Lóránd
Bár Pászkára nemigen számít Dejan Stankovic, ő megküzdene a helyéért. Ezzel együtt egy kölcsönadásra is lehet esély nyáron. A Sepsi már többször érdeklődött iránta.