A török élvonalbeli Genclerbirligi kéthavi fizetéssel tartozik Csoboth Kevinnek, és mivel lejárt a fizetési határidő, a játékos egyoldalúan szerződést bont és feljelentheti az ankarai klubot a FIFA-nál.
- Csoboth Kevin kapcsán azért is jelenhettek meg azok a hírek, hogy nem számol vele a Genclerbirligi, mert a klubnál már tudták, hogy a játékos feljelenti a klubot a török szövetségnél. A FIFA ilyen esetekre vonatkozó előírásának megfelelően a Genclerbirliginek fizetési felszólítást küldtünk, aminek a határideje lejárt, így Csoboth Kevin egyoldalúan szerződést bont a török klubbal – nyilatkozta a Nemzeti Sportnak a játékos menedzsere, Filipovics Vladan.
Ezzel a magyar válogatott játékos kölcsönszerződése megszűnik, vissza kell térnie a svájci St. Gallenhez. A svájciak ismét kölcsönadnák, de mivel ebben az idényben két csapatban már játszott (a Genclerbirligi előtt pályára lépett a St. Gallenben is), így olyan ligába elvileg nem igazolhat, ahol ősszel kezdődött a bajnokság.
Viszont az egyoldalú szerződésbontással kérhet külön engedélyt a FIFA-tól arra, hogy egy harmadik klubnál is szerepelhessen - ám korántsem biztos, hogy sikerrel jár majd.
Csoboth a Genclerbirligiben szeptember óta öt bajnokin összesen csupán 50 percet kapott, illetve két kupamérkőzésen egy félidőnyi játékidőt.
Pörögnek a hírek az átigazolási piacon, kövesd a csakfoci.hu folyamatosan frissülő átigazolási rovatát, ahol minden fontos információt azonnal megtalálsz - KATTINTS!