Légiósok: A Sepsi magyar gólpasszal verte Románia egyik döntetlenkirályát - videók

A sepsiszentgyörgyi alakulat 3-2-re győzött kedden, az Otelul Galati otthonában lejátszott román élvonalbeli bajnokin. Varga Roland gólpasszt jegyzett a találkozón.
Csakfoci.hu 2023. december 12., kedd 18:55
Szerző: Csakfoci.hu 2023. december 12., kedd 18:55

Kecskés Ákossal, Niczuly Rolanddal és Varga Rolanddal a kezdőcsapatában lépett pályára a Sepsi az eddig 11 döntetlent elérő  - ezzel holtversenyben a legtöbb remit játszó - Otelul Galati otthonában kedden, a román Superliga 19. fordulójában.

A székelyföldi gárda már a 4. percben vezetést szerzett Matei remek egyéni villanásait követően, de Macielé révén még a heves csatát hozó első félidő végén egyenlítettek a hazaiak. A veszélyesebben futballozó vendégek a második játékrész közepén azonban megint előnyhöz jutottak Stefanescu révén (Matei itt előkészítő volt), sőt, a 75. percben, Varga szögletét követően és Ciobotariu fejesével már 1-3 volt az állás.

A végén szépített a házigazda, majd a hatperces hosszabbításban Niczulynak is be kellett mutatnia két nagy bravúrt, valamint a kapufa is megmentette a látogatókat, de megmaradt az egygólos fór, 3-2-re győzött a Sepsi. A még veretlen (2 győzelem, 1 döntetlen) Bernd Storck csapata jelenleg a 9. helyen áll, de lemaradása csak két pont a már felsőházi rájátszást érő 6. pozíciótól.

Nikola Serafimov
Nikola Serafimov új szerződést kötött a Fehérvárral, így az északmacedón válogatott védő minden bizonnyal marad a nyár után is a Vidinél. (Nemzeti Sport)
Lucas
A Fehérvár elleni mérkőzés az utolsó előtti hazai meccse lehetett a Kisvárda 34 éves csapatkapitányának, Lucasnak, aki összesen kilenc év után távozhat az idény végén csapatától. (Nemzeti Sport)
Angliában még mindig azt hiszik, aláírt fehérvári szerződése ellenére megtarthatják a Vidihez tartó George Dobsont.