Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

Külföldön is felkapták a fejüket az angol válogatott magyarfóbiájára, de a 6-3 be se fért - toplista

Anglia futballtörténetének öt legsúlyosabb veresége közül kettőt is a magyar válogatottól szenvedett el.
Póczik Dávid 2023. április 20., csütörtök 13:15
Szerző: Póczik Dávid 2023. április 20., csütörtök 13:15

Az interestingfootball.com rendszeresen összeszedi a nemzetközi futball érdekességeit, sok esetben toplistákat állít össze. Legutóbb az angol labdarúgó-válogatott történetének öt legsúlyosabb vereségét gyűjtötte egy cikkbe, az írás és a statisztika pedig azért érdekes számunkra, mert két alkalommal is Magyarország ellen szaladt bele nagy pofonba Anglia.

Magyarország-Anglia 7-1 (1954)

Az 1954. május 23-i, Magyarország-Anglia mérkőzést széles körben az angol labdarúgás történetének egyik legjelentősebb vereségeként tartják számon. Az összecsapást Budapesten játszották, és Anglia számított az esélyesnek, főként, mert vissza akart vágni a félévvel azelőtti, emlékezetes 6-3-ért. Magyarország azonban aranykorszakát élte, hiszen 1952-ben olimpiai aranyérmet nyert, és 29 mérkőzése veretlen volt.

A mérkőzés fölényes magyar labdabirtoklással és könyörtelen támadásokkal kezdődött, a mieink 20 perc alatt kétszer is betaláltak Hidegkuti Nándor és Kocsis Sándor révén. Anglia a félidő előtt Jimmy Dickinson góljával szépített, ami reményt adott nekik. A második félidőben azonban Magyarország továbbra is uralta a találkozót, majd további öt gólt szerzett Puskás Ferenc, Bozsik József, Kocsis Sándor (kétszer) és Hidegkuti Nándor révén.

Skócia-Anglia 5-1 (1928)

Az 1998. április 14-ei, Skócia-Anglia mérkőzést a glasgow-i Hampden Parkban játszották 114.000 néző előtt. Ezúttal is az angolok számítottak esélyesnek, Skócia azonban a kezdetektől fogva dominált, Alex Jackson az első 25 percben két gólt is szerzett. Anglia Joe Bradford találatával reagált erre, Skócia viszont hárommal válaszolt Hughie Gallacher, Jackson és Alex James révén.

Jugoszlávia-Anglia 5-0 (1958)

Az 1958. május 28-án Jugoszlávia és Anglia közötti mérkőzést Belgrádban játszották, a találkozó barátságos összecsapás volt az 1958-as világbajnokság előtt. Jugoszlávia az elejétől kezdve irányított, és Milan Galic, valamint Bora Kostic találatával 2-0-ra vezetett a félidőben. A második félidőben Garlic megszerezte második gólját, Dragoslav Secularac és Bernard Vukas pedig szintén feliratkozott a gólszerzők közé. A mérkőzés jelentős csapást jelentett az angolok moráljára a világbajnokság előtt, akik ott már a csoportkörben kiestek.

Brazília-Anglia 5-1 (1964)

Két évvel azelőtt, hogy hazai pályán megnyerték volna a világbajnokságot, Brazília barátságos mérkőzésen rúgott egy ötöst Angliának Rio de Janeiróban. A brazilok olyan sztárokat szerepeltettek a csapatban, mint Pelé, Carlos Alberto és Rinaldo. Pelé kétszer is betalált, Alberto pedig egy elképesztő, távoli találattal járult hozzá a sikerhez. Az angolok egyetlen vigasza Bobby Smith késői gólja volt, de az 5-1-es vereség így is sokkolta őket.

Anglia-Magyarország 0-4 (2022)

A mérkőzés, amelyre mindannyian jól emlékszünk. A csapatok 2022. június 14-én találkoztak az UEFA Nemzetek Ligájában. Sallai Roland kétszer is betalált, Nagy Zsolt és Gazdag Dániel pedig további gólokat szerzett, míg Anglia John Stones piros lapja után még emberhátrányba is került. Anglia végül kiesett a Nemzetek Ligája-csoportból, a mieink pedig Olaszország mögött másodikként zártak. Ez volt az elmúlt évtizedek egyik legnagyobb magyar győzelme.

Varga Barnabás
Paunoch Péter elmondta, jelenleg arra lát nagyobb esélyt, hogy Varga Barnabás marad a Fradiban.
Stefan Drazic
Ügynöke megerősítette, hogy Drazic a ZTE-től és az Újpesttől is kapott ajánlatot, de van egy harmadik magyar érdeklődő is, sőt külföldről már négy ajánlat is befutott. A támadó még nem döntött a folytatásról. (nso.hu)