Fotó: MTI / Czeglédi Zsolt

Közel 200 milliós büntetést kapott a Fradi egy átigazolás miatt

Egy 2021-es átigazolás miatti büntetést kell befizetnie a Fradinak.
Csakfoci.hu 2025. szeptember 23., kedd 17:05
Fotó: MTI / Czeglédi Zsolt
Egy 2021-es átigazolás miatti büntetést kell befizetnie a Fradinak.
Szerző: Csakfoci.hu 2025. szeptember 23., kedd 17:05

A HNK Rijeka és a Ferencváros között kialakult korábbi vitában a napokban hozott döntést a Nemzetközi Sportdöntőbíróság - írja az ulloi129.hu. 2021-ben a Fradi a Rijeka által e-mailben megadott számlaszámra utalta el Stjepan Loncar árát, ám mint utólag kiderült, a horvátok rendszerét meghackelte egy kiberbűnözői csoport, így az összeg egy spanyol, nem a horvát klubhoz köthető számlaszámra ment.

A fiumei klub feljelentette a Fradit a FIFA-nál, amely úgy döntött, hogy a magyar csapat a felelős a kialakult helyzetért, ezt a döntést támadta meg a kilencedik kerületi klub. A CAS, a lausannei döntőbíróság pedig most azt állapította meg, hogy mindkét fél, a Rijeka és a Fradi is hibás a kialakult helyzetben, ezért a veszteséget fele-fele arányban kell állják.

A Fradinak így Loncar átigazolási díja első részletének 50%-át, azaz 498.750 eurót - azaz nagyjából 194 millió forintot - kell elutalnia a Rijekának.

Olvastad már?
A Fradi súlyos bírói hiba miatt kereste meg az MLSZ-t, de hiába: "Nincs olyan szabály, amelyre hivatkozhatnánk" - videón az eset
Néhány hónapja fontos helyen változott meg a labdarúgás szabálya, ám a Fradi második csapatának hétvégi meccsén nem ezt alkalmazták. A zöld-fehérek így nem rúghattak újra egy fontos 11-est, és bár komoly hiba történt, nem is óvhatnak.
Elolvasom
Átigazolások
Szentlőrinc
Távozó
Visszatér korábbi klubjához, a Pécsi MFC-hez a Szentlőrinc 28 esztendős középpályása, Kesztyűs Máté.
ZTE
Hosszabbított a kapusedző
A ZTE meghosszabbította Safet Jahic kapusedző szerződését, amely immár 2030-ig szól.
Újpest
Kölcsönben a kapus
Az Újpest az NB III-as Tiszafüredi VSE csapatának adta kölcsön 19 éves kapusát, Svékus Olivért, aki ősszel a Videoton FC Fehérvár játékos volt.
Tovább az összes átigazoláshoz