Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

Korábban ér véget az NB I a magyar válogatott Eb-szereplése miatt - itt az MLSZ bejelentése

Az MLSZ döntésének értelmében módosul az NB I menetrendje a 2024-es Európa-bajnokság miatt.
Póczik Dávid 2023. december 4., hétfő 17:49
Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt
Az MLSZ döntésének értelmében módosul az NB I menetrendje a 2024-es Európa-bajnokság miatt.
Szerző: Póczik Dávid 2023. december 4., hétfő 17:49

A sikeres Eb-felkészülést segítve módosította a jövő évi versenynaptárt az MLSZ elnöksége, így az OTP Bank Liga egy héttel korábban fejeződik be 2024 májusában - számolt be a hírről az mlsz.hu.

A Marco Rossi vezette magyar labdarúgó-válogatott június 15-én kezdi meg az Európa-bajnoki szereplését Németországban, a Svájc elleni összecsapással. A csapat felkészülési időszaka a bajnokságok zárását követően kezdődhet. Annak érdekében, hogy egy héttel több idő álljon a stáb és a játékosok rendelkezésére, az elnökség az OTP Bank Liga 2023-2024-es idényének zárását május 25-ről május 18-ra módosította.

Ennek érdekében a február 7-re ütemezett tartaléknapon egy teljes forduló kerül lebonyolításra. A tavaszi nyitóforduló az eredeti menetrend szerint február 3-i hétvégén lesz megtartva. Döntés született arról is, hogy a profi labdarúgók esetében a téli átigazolási időszak 2024-ben január 18-ától február 14-ig tart majd.

Olvastad már?
Hányadik helyen végez a magyar válogatott az Eb-csoportjában? - brutálisan optimisták a Csakfoci-olvasók
Összességében a szavazók 83%-a várja azt, hogy így vagy úgy, de a magyar válogatott továbbjut a csoportkörből a jövő évi Eb-n.
Elolvasom
Átigazolások
Szentlőrinc
Régi ismerős tért vissza
Visszatért az NB II-es Szentlőrinchez a klub korábbi csapatkapitánya, Harsányi István, aki az elmúlt években a Pécs, a Mezőkövesd és a Békéscsaba együttesét is erősítette.
DVSC
Komplikáció a kiszemelt kapcsán
Az örmény Pyunik Jerevan meghosszabbította a Loki által kiszemelt Henri Avagyan szerződését, azonban a DVSC továbbra sem tett le a kapus megszerzéséről - de további alternatívákat is vizsgálnak. (HAON)
Videoton / Paks
Haraszti újra Fehérváron
A csakfoci.hu korábbi hírének megfelelően a Videotonhoz igazol a paksi Haraszti Zsolt - fél évre, kölcsönben érkezik Fehérvárra.
Tovább az összes átigazoláshoz