Fotó: vasasfc.hu

Kiütés: Hatot kapott a Vasas egy koszovói csapattól

Az angyalföldiek második idei felkészülési meccsükön, a törökországi Belekben 6-1-re kaptak ki a koszovói FC Dritától.
Csakfoci.hu 2024. január 16., kedd 17:22
Szerző: Csakfoci.hu 2024. január 16., kedd 17:22

A koszovói gárda kezdett aktívabban és veszélyesebben, a Vasas csak szorványos ellentámadásokat tudott vezetni. A 14. percben előnybe is került a balkáni csapat egy átlövéssel, de a piros-kékek két perc múlva egyenlítettek: Radó ívelt be egy szabadrúgást a kapu elé, a felugró Pávkovics pedig 10 méterről a hálóba csúsztatta a labdát.

Mint utólag kiderült, ez volt a Desits Szilárd által irányított Vasas első és utolsó gólja a keddi, beleki találkozón. Az ellenfél viszont még a szünet előtt betalált:

az első játékrész utolsó percében Jashari lépett ki a magyar védők között, akik a szomszédos edzőpályáról behallatszodó sípszó miatt megálltak, a koszovói játékos elvitte a labdát Uram mellett is, majd az üres kapuba passzolt

- írja a vasasfc.hu.

Rosszul zárult tehát a félidő a Vasas számára, de még ennél is rosszabbul alakult a második játékrész. Bő negyedóra alatt háromszor is kapuba találtak a koszovóiak, majd a 81. percben, egy peches szituáció végén (Uram ütközött a nemrég igazolt Doktoriccsal, a Drita játékosa pedig az üresen maradt kapuba lőtt.

A vége így 1-6 lett, az NB I-es álmokat kergető Vasas súlyos pofont kapott Törökországban a koszovói élvonalbeli bajnokságban harmadik helyen álló FC Dritától.

Felkészülési mérkőzés, Belek (Törökország):

Vasas FC – FC Drita 1–6 (Pávkovics 14., ill. Blerim Krasniqi 12., Jashari 45., 62., Baftiu, 59., Prapashtica 72., Maliqi 81.)

Vasas: Uram – Ódor (Doktorics, 60.) , Pávkovics, Otigba (Baráth, 60.), Deutsch (Kapornai, 60.) – Vida (Sztojka, a szünetben), Urblík (Rab, 80.) – Molnár (Zimonyi, a szünetben), Radó (Ihrig-Farkas, 60.), Hinora (Girsik, a szünetben) – Holender

Varga Barnabás
Paunoch Péter elmondta, jelenleg arra lát nagyobb esélyt, hogy Varga Barnabás marad a Fradiban.
Stefan Drazic
Ügynöke megerősítette, hogy Drazic a ZTE-től és az Újpesttől is kapott ajánlatot, de van egy harmadik magyar érdeklődő is, sőt külföldről már négy ajánlat is befutott. A támadó még nem döntött a folytatásról. (nso.hu)