Fotó: honvedfc.hu

Horrorsérülés vetett véget a Honvéd edzőmeccsének: Zsótér az eszméletét veszíthette, a társak a fejüket fogták ijedtségükben - videó

Sajnálatos esemény miatt ért véget idő előtt a kispestiek felkészülési mérkőzése.
Nyikes Zoltán 2023. január 17., kedd 13:00
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. január 17., kedd 13:00

Az umagi edzőtábor zárásaként a szomszédos Koperben vív két felkészülési találkozót kedden a Budapest Honvéd, amely előbb a szerb FK Kolubara együttese ellen lépett pályára délelőtt.

A gól nélküli első félidőt követően a találkozó egyetlen találata az 54. percben esett, ekkor Domingues és Doka kontrázta meg a szerbeket, végül utóbbi került nagy helyzetbe, de a jobb alsóba tartó lövését még védte a kapus, a kipattanót viszont Domingues hat méterről az üres kapuba lőtte, 1-0.

A mérkőzés egy sajnálatos eset miatt viszont korábban ért véget, a 61. percben ugyanis Zsótér Donát rendkívül szerencsétlenül ütközött az egyik védővel és a felvételek alapján nagyon úgy tűnik, hogy földet érés közben el is veszíthette az eszméletét, a társak reakciójából is egyértelműen arra lehetett következtetni, hogy nagy baj történt. A középpályáshoz azonnal érkezett a segítség és ezt követően még legalább tíz percig ápolták, mire a játékvezető úgy döntött, hogy véget vet a mérkőzésnek.

A kispesti klubhonlap nem sokkal az esetet követően azt közölte, hogy Zsótért előbb a pályán látták el , majd mentő szállította a helyi kórházba. Kiemelték, a legfontosabb hír, hogy Zsótér eszméleténél van, megfelelő orvosi ellátásban részesül és amint bővebbet tudnak az állapotáról, beszámolnak róla.

Időközben az is kiderült, hogy a játékoson elvégezték az ilyenkor szükséges vizsgálatokat (többek között koponya CT-t is), amelyek megállapították, hogy játékosnak szerencsére nincs komoly baja. A ma éjszakát elővigyázatosságból még a kórházban tölti, szerdán pedig hazautazhat Budapestre.

Felkészülési mérkőzés, Koper

Budapest Honvéd-FK Kolubara (szerb I.) 1-0 (Domingues 54.) - a 70. percben véget ért

Honvéd: Szappanos – Prenga, Cirkovic (Lovric, a szünetben), Capan – Doka, Mitrovic, Plakushchenko, Benczenleitner –  Samperio (Kocsis G., 60.), Lukic (Domingues, 33.), Zsótér.

Paks
Böde, Gévay, Könyves
Böde Dániellel és Gévay Zsolttal már megegyeztek a paksiak a közös folytatásról, azonban Könyves Norbert jövője kérdéses, mert a csatár még nem döntött a hosszabbításról. (Nemzeti Sport)
Schäfer András
Az német élvonalbeli Union Berlin meghosszabbította Schäfer András szerződését.
Ubochioma Meshack
Ubochioma Meshack a következő szezont is ZTE színekben tölti, az NB I-es klub lehívta a 22 éves nigériai támadó szerződésében lévő opciót.