fotó: puskasakademia.hu

Hornyák gratulált csapatának, de a bajnoki címről óvatosan beszélt

A Puskás Akadémia vezetőedzője bízik benne, hogy sikerül győzelemmel zárniuk az idényt.
Csakfoci.hu 2025. május 22., csütörtök 21:59
fotó: puskasakademia.hu
A Puskás Akadémia vezetőedzője bízik benne, hogy sikerül győzelemmel zárniuk az idényt.
Szerző: Csakfoci.hu 2025. május 22., csütörtök 21:59

Izgalmakban nem lesz hiány szombat este az NB I 2024-2025-ös szezonjának utolsó, 33. fordulójában. A listavezető Ferencváros a naptári évben még veretlen ETO FC Győrhöz látogat, miközben a trónfosztásra készülő Puskás Akadémia hazai pályán fogadja a Diósgyőrt.

Amennyiben a Fradi kikap Győrben, a Puskás Akadémia pedig nyer a DVTK ellen, Hornyák Zsolt csapata a bajnok. A felcsútiak vezetőedzője a mérkőzés előtt a klubhonlapon előbb visszatekintett a Kecskemét elleni mérkőzésre.

A kecskeméti bajnoki előtt igyekeztem hangsúlyozni az öltözőben, hogy nagyon fontos és nehéz összecsapás vár ránk. A KTE felszabadultan játszhatott, illetve remek taktikát is választottak a hazaiak ellenünk. Nem engedtek minket kibontakozni, hatékonyan védekeztek, nem mindig tudtuk azt a kombinatív, gyors játékot produkálni, amit szerettünk volna. Így is akadt lehetőségünk az első félidőben, főleg rögzített szituációkból veszélyeztettünk. A szünetben azt kértem a játékosaimtól, hogy legyenek kitartóak és türelmesek, majd a találkozó hajrájában egy újabb szabadrúgást követően Jakub Plsek révén megszereztük a három pontot érő találatot. A legfontosabb, hogy győztünk, és úgy vélem, megérdemelt sikert könyvelhettünk el.

A rutinos edző már gratulált csapatának, a bajnoki címmel kapcsolatban pedig ismét óvatosan fogalmazott.

Kecskeméten már gratuláltam a csapatomnak, és megköszöntem a játékosoknak, hogy keményen dolgoztak az egész szezon során, jól teljesítettek, viszont hátra van még egy bajnoki, amit természetesen meg akarunk nyerni, oda kell figyelnünk! Ami az első helyezést illeti, nem a saját kezünkben van a sorsunk, de minden tőlünk telhetőt szeretnénk megtenni, aztán majd meglátjuk, ez mire lesz elég a végelszámolásnál. Azt hiszem, az idei szezonban mutatott játék alapján megérdemelt a tabellán elfoglalt pozíciónk, egész évben magabiztosan gyűjtöttük a pontokat, nem voltak hosszabb hullámvölgyek. Bízom benne, hogy hazai pályán győzelemmel tudjuk zárni az idényt a DVTK ellen.

A Fizz Liga állása:
# Csapat LM Gy D V Gk P
1. ETO FC 27 15 8 4 25 53
2. FERENCVÁROSI TC 26 15 5 6 22 50
3. DVSC 27 12 9 6 9 45
4. ZTE FC 27 11 9 7 9 42
5. PAKSI FC 27 11 8 8 11 41
6. KISVÁRDA MASTER GOOD 27 11 6 10 -7 39
7. PUSKÁS AKADÉMIA FC 26 10 6 10 0 36
8. ÚJPEST FC 27 9 6 12 -9 33
9. NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC 27 8 8 11 -7 32
10. MTK BUDAPEST 27 7 7 13 -11 28
11. DVTK 27 5 10 12 -13 25
12. KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC 27 5 2 20 -29 17

Olvastad már?
NB I: Megvan a hozzájárulás, ismét nevet változtathat a Fehérvár
A Videoton Holding Zrt. hozzájárult ahhoz, hogy a székesfehérvári labdarúgócsapat ismét a Videoton nevet használja.
Elolvasom
Átigazolások
Videoton
Murka is marad
A Vidi alapembere, Murka Benedek is meghosszabbította szerződését a klubbal.
Bartosz Grzelak
Lengyel lehetőség
"Évek óta kapcsolatban állok lengyel klubokkal. Eddig nem lett belőle semmi. A gyökereim miatt az az álmom, hogy egyszer Lengyelországban dolgozzak" - mondta Bartosz Grzelak a TVP Sportsnak.
Újpest
Fehér Csaba az UP élén
A klub korábbi bajnok labdarúgója, Fehér Csaba veheti át az utánpótlás irányítását a lila-fehéreknél.
Tovább az összes átigazoláshoz