Fotó: Helge Prang - GES Sportfoto/Getty Images

Hamarosan véget érhet Szalai Attila kálváriája, a héten már elutazik Hoffenheimből - sajtóhír

Szalai Attila a héten Isztambulban tárgyalhat az érte érdeklődő török élvonalbeli Kasimpasával - állítja Yağız Sabuncuoğlu újságíró.
Csakfoci.hu 2025. július 7., hétfő 8:57
Fotó: Helge Prang - GES Sportfoto/Getty Images
Szalai Attila a héten Isztambulban tárgyalhat az érte érdeklődő török élvonalbeli Kasimpasával - állítja Yağız Sabuncuoğlu újságíró.
Szerző: Csakfoci.hu 2025. július 7., hétfő 8:57

Friss hírekről számolt be a magyar válogatott védő, Szalai Attila ügyében az X-en közel 2 millió követővel rendelkező Yağız Sabuncuoğlu török újságíró, aki néhány napja megírta, hogy a játékost szívesen szerződtetné a Kasimpasa.

Új bejegyzésében most úgy értesült, hogy a Hoffenheim védője a héten már Isztambulba is érkezik, hogy tárgyaljon az előző szezont a tizedik helyen záró klubbal az átigazolásáról. Szalai jól ismeri a török bajnokságot, hiszen 2021 és 2023 között a Fenerbahce játékosa volt, 84 mérkőzésen lépett pályára az isztambuli csapatban, ahol közönségkedvenc volt.

Szalai várható sorsa ezen a nyáron közel sem volt egyértelmű a hivatalos kommunikációkat tekintve: még június közepén a Hoffenheim sportigazgatója, Andreas Schicker a német Black FM-ben azt mondta, hogy Mergim Berisha és Florian Grillitsch mellett Szalai Attilának is távoznia kell a Hoffenheimtől, a döntésekről pedig már értesítették is az említett játékosokat. Ezt azonban nem sokra rá a 27 éves hátvéd menedzsere, Ibra Polat cáfolta a Blikknek.

Szalai 2023 nyarán, 12,7 millió euróért igazolt a Hoffenheimhez a Fenerbahcétól. A németországi időszak azonban nem alakult jól a válogatott védő számára, aki az előző szezon második felét a belga Standard Liege-nél töltötte kölcsönben, ám - többek között sérülések miatt - ott is mindössze csak 334 perc jutott neki öt tétmérkőzésen.

Olvastad már?
Fradi-háttér: Saldanha után Traoré is az arabokhoz igazolhat - így áll a 11 itthon maradó helyzete
Vasárnapi hírünkben már foglalkoztunk azzal, hogy több ismert név sem tartott az FTC-vel az ausztriai edzőtáborba. Honlapunk megvizsgálta az egyes játékosok helyzetét. Értesüléseink szerint két légiósnál (Adama Traoré, Raul Gustavo) jó esély van arra, hogy már a következő napokban külföldre szerződjenek, átigazolási díjért cserébe.
Elolvasom
Neked ajánljuk
Átigazolások
KBSC
Újabb alapember távozik
Fadgyas Tamás személyében is egy olyan játékos hagyja el a Barcikát, akinek elévülhetetlen szerepei voltak a feljutásban.
Légiósok
Kovács és Koszta is távozik?
Várhatóan két magyar játékos, a kapus Kovács Dániel és a csatár Koszta Márk is távozik a görög élvonalban bennmaradt Volosztól - állítja a taxydromos.gr.
Fradi
Pesicet nem engedik el
A török sajtó szerint a feljutó Gencerbirligihez igazolhat Aleksandar Pesic, ám az Üllői129 úgy tudja, a valóság ezzel szemben az, hogy nem tárgyalnak velük, a csatárt nem engedik el.
Tovább az összes átigazoláshoz