Fotó: kecskemetite.hu

Gera a KTE kieséséről: "Többet érdemeltünk volna, de a táblázat nem hazudik" - edzői értékelések

Az NB I 31. fordulójának szombati játéknapján három mérkőzést rendeztek - így értékelték a látottakat a vezetőedzők.
Póczik Dávid 2025. május 10., szombat 22:16
Fotó: kecskemetite.hu
Az NB I 31. fordulójának szombati játéknapján három mérkőzést rendeztek - így értékelték a látottakat a vezetőedzők.
Szerző: Póczik Dávid 2025. május 10., szombat 22:16

Paksi FC-Ferencvárosi TC 2-3

Bővebben a mérkőzésről itt!

Bognár György (Paks):

Olvastad már?
Bognár: "Egy bíróval jobb volt a Fradi" – a Paks edzője következetlen játékvezetésről nyilatkozott
Bognár György szerint a Ferencváros "egy bíróval volt jobb csapatánál" a szombat esti bajnokin.
Elolvasom

Robbie Keane (Fradi): - Őrületes mérkőzés volt. Úgy gondolom, megérdemelten nyertünk. Az első félidőben domináltunk a mérkőzésen. Jól használtuk ki a területeket. Az utolsó passzokba csúszott hiba, pedig komoly lehetőségeink voltak az ellenfél kapuja előtt. A második félidőben változtattunk, behoztuk Abu Fanit és Josephet. Mindketten komoly lendületet hoztak, jól szálltak be a játékba. Lenny nagyon gyors, Abu pedig rendkívül technikás. Elégedett vagyok, a srácok megmutatták karakterüket. Mindig ezt várom el a játékosaimtól. Nagyon örülök a győzelemnek. Mindig a következő mérkőzés a legfontosabb. Szerdán egy óriási meccs vár ránk, amelyet meg akarunk nyerni. Minden mérkőzésen győzni szeretnénk. (fradi.hu)

MTK Budapest-Kecskeméti TE 2-1

Bővebben a mérkőzésről itt!

Horváth Dávid (MTK): - A teljesítményünk rendben volt az elmúlt fordulókban, de nem tudtunk nyerni, illetve volt egy komoly mélypontunk is éppen a kecskeméti pofon óta, amire nem volt válaszunk egy darabig. Az önbecsülésünkért is küzdenünk kellett ma. Nem volt magas színvonalú a meccs, viszont sokat kellett tenni a győzelemért, a munka része dominált. (kecskemetite.hu)

Gera Zoltán (KTE): - Jól kezdtük a meccset, az első tíz percben ígéretes lehetőségeink voltak, utána az MTK irányított. Távol voltunk az emberektől, hiányzott a kellő agresszivitás. Ezzel együtt is voltak lehetőségeink az egyenlítésre még a félidőben, illetve sok esetben az utolsó passzok voltak hibásak. Fordulás után jól játszottunk, egyenlítettünk, illetve komoly helyzeteink voltak közvetlenül a kapott gól előtt is. Ekkor már kitámadtunk, több terület nyílt az MTK előtt, amit minőségi támadóik kihasználtak. A pontszerzés reálisabb lett volna, de sajnos azzal sem mentünk volna sokra.

A kiesés mindenképpen csalódás, rossz tapasztalat és érzés. Mindenki csalódott, mert hittünk benne, hogy van számunkra visszaút, annak ellenére is, hogy végig kényszerben, a vonal alatt voltunk, ami mentálisan folyamatosan nyomta a csapatot. Volt egy fellángolásunk, de aztán sok esélyt szalasztottunk el. Megvannak ennek az okai, sok esetben a minőségi dolgok nem a mi javunkra dőltek el, nem egy alkalommal többet érdemeltünk volna meccseken, de a táblázat nem hazudik.

- Nagyon sajnálom a szurkolókat, a klubnál dolgozó embereket, akik rengeteg energiát tettek ebbe bele, ez mindenkinek óriási csalódás most. (kecskemetite.hu)

Puskás Akadémia-Debreceni VSC 4-2

Bővebben a mérkőzésről itt!

Hornyák Zsolt (Puskás): - Egy kicsit megnehezítettük magunknak a mérkőzést, de szerencsére Pécsi Ármin 11-est védet, az nagyin fontos volt. Utána kezünkben tartottuk a mérkőzést, de érezhető volt, hogy a Debrecen beleállt a második félidőbe. Nézőszórakoztató meccs volt, de edzőként nagyon idegesítő, sajnálom, hogy hátul annyit hibáztunk. Ha Levi fejese bemegy 2-0-nál, lehet, hogy simább a meccs. A Debrecen érezte, hogy vissza tud jönni, ha 2-0-nál bemegy a Levi fejese, ez nem biztos. Hozzátette, a negyedik gólt szerző Mondovics Kevin a héten érettségizett: - Úgy küldtem pályára, mondtam neki, rúgj egy gólt magadnak.

Nestor El Maestro (DVSC): - Jól kezdtük a mérkőzést, karaktert mutattunk és küzdőszellemet. Az első negyedóra után viszont nem volt elég kvalitás sem a labdával, sem a labda ellen. És amikor ennyire lent vagyunk, akkor minden ellenünk dolgozik a pályán és azon kívül is. Itt említhetném a játékvezető ítéleteit, hiszen még egy büntetőt kaphattunk volna, de azt is említhetném, mi les és mi nem az. Nagyon csalódottak vagyunk. A hátralévő két meccsen a maximumot kell beleadnunk és ez a munka már a buszon elkezdődik. Megnézzük a mérkőzést, elemezni fogjuk azt, holnap reggel pedig folytatjuk a munkát. A futball nem áll meg, bizakodóak vagyunk.

Legutóbbi kérdésünkben arra voltunk kíváncsiak, hogy ki búcsúzik még az NB I-től, miután eldőlt, hogy a Kecskemét kiesett az élvonalból - kattints és szavazz itt!

Az OTP Bank Liga állása:
# Csapat LM Gy D V Gk P
1. FERENCVÁROSI TC 31 18 9 4 29 63
2. PUSKÁS AKADÉMIA FC 31 18 6 7 18 60
3. PAKSI FC 31 16 7 8 18 55
4. ETO FC GYŐR 31 14 10 7 13 52
5. MTK BUDAPEST 31 13 7 11 9 46
6. DVTK 30 10 11 9 -7 41
7. ÚJPEST FC 30 8 12 10 -8 36
8. FEHÉRVÁR FC 31 8 7 16 -12 31
9. NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC 30 8 7 15 -22 31
10. ZTE FC 30 7 10 13 -7 31
11. DVSC 31 8 6 17 -10 30
12. KECSKEMÉTI TE 31 4 12 15 -21 24

Olvastad már?
Törtek-zúztak a Vidi-szurkolók az ETO-stadionban - fotók, videó
Szinte semmi sem maradt épen a vendégdrukkerek számára fenntartott mellékhelyiségben.
Elolvasom
Neked ajánljuk
Átigazolások
Légiósok
Yaakobishvili hosszabbított
Hosszabbított a Barcelona magyar kapustehetsége – Yaakobishvili Áron 2028-ig marad a katalánoknál.
Ajka
Hannich érkezett
Hannich Péter csatlakozott az FC Ajka szakmai stábjához, ahol Gaál Bálint vezetőedző munkáját segíti, július 1-jétől pedig sportigazgatóként folytatja tevékenységét.  
Légiósok
Ez várhat Lisztesre
Idősebb Lisztes Kriszitán elmondta, a fiát egyelőre sehova nem adják kölcsön. A Frankfurt az USA-ban is túrázik majd nyáron, az amerikai vízumot pedig már kiváltották a támadó számára.
Tovább az összes átigazoláshoz