Fotó: vasasfc.hu

Gera: "2-1-nél újabb gólt akartunk szerezni"; Bognár szerint a Vasas a 80. perc után elfogyott dinamikában - így látták az edzők a két MK-negyeddöntőt

A két szerdai Magyar Kupa-mérkőzés után eldőlt, hogy a Paks és a Ferencváros jutott az elődöntőbe. Edzői nyilatkozatok.
Csakfoci.hu 2024. április 3., szerda 22:45
Szerző: Csakfoci.hu 2024. április 3., szerda 22:45

Vasas - Paks 2-5 (Holender 59., Tóth M. 83 - 11-esből, ill. Tóth B. 44., Papp 90., Böde 93., Hahn 113., Windecker 116.) - hosszabbítás után

Gera Zoltán (Vasas): - Összességében jó mérkőzést játszottunk az NB I egyik legjobb csapata ellen. Helyzeteket alakítottunk ki, és bár az ellenfélnek is volt több átlövése, a második félidőben helyenként ráerőltettük a paksiakra az akaratunkat. Sajnos az utolsó pillanatokban egyenlítettek a vendégek, hiba volt a részünkről, hogy 2–1-es vezetésnél elindultunk előre, mert újabb gólt akartunk szerezni, labdát vesztettünk, amit a paksiak gyorsan bejátszottak mögénk. A hosszabbítás első félidejében is voltak lehetőségeink, de sajnos nem úgy alakultak az események, ahogy mi szerettük volna. Ellenfelünk megszerezte a vezetést, utána mentünk előre az egyenlítésért, ám hátul túlzottan kinyíltunk, amit könyörtelenül kihasznált a Paks és végül megnyerte a párharcot. (vasasfc.hu)

Bognár György (Paks): - A mérkőzés alatt azért annyira nem mosolyogtunk, mint a végén, hiszen mondhatni, nagyon necces volt a vége, ami az egyenlítést illeti. A Vasas szervezetten, jól futballozott, de azt éreztem, a nyolcvanadik perc után elfogytak dinamikában. Ennek talán az lehetett az oka, hogy a kezdőcsapatban többen a pályán voltak, akik vasárnap is játszottak. A hosszabbításban is azért választottuk, hogy rámegyünk a hazaiakra, mert erőnlétben jobbak voltunk. Regenerálódni kell, szombaton frissítünk, vasárnap meccs. (paksifc.hu)

Diósgyőr - Ferencváros 0-2 (Zachariassen 37., 46.)

Vladimir Radenković (Diósgyőr): - Büszke vagyok a játékosaimra, mert végig küzdöttek, az öltözőben is azt mondtam nekik a találkozót követően, hogy bátran nézzenek a tükörbe. Egy igen erős csapattal találkoztunk, amelyik egy szinttel előttünk jár. Az első félidőben próbáltunk szervezetten védekezni, és lezárni a területeket az ellenfél elől. Többet birtokolták a labdát, ám igazán nagy helyzeteket nem dolgoztak ki. A szünet után nagyjából egyenlő erők küzdelmét látta a közönség. Azt terveztük, hogy az utolsó félórában sorra cseréljük be a támadó játékosokat, akik a javunkra tudják eldönteni a mérkőzést, ami addig a pontig megvalósult, hogy mi is alakítottunk ki helyzeteket, ám azokat nem értékesítettünk, így nem maradt más hátra, mint gratulálni a Ferencvárosnak a győzelemhez. (dvtk.eu)

A találkozót követően az eltiltott Dejan Stankovic helyett Leandro de Almeida nyilatkozott a Ferencváros részéről: - Köszönjük a szurkolóinknak a támogatást, nagyon nagy dicséret illeti őket, fantasztikus hangulatot teremtettek, arról nem is beszélve, hogy egy szerda estéről van szó, így is sokan elkísértek minket. A hazai drukkerek is kitettek magukért, úgy gondolom, hogy minden futballista ilyen atmoszférában szeretne pályára lépni. Ami a teljesítményünket illeti, a mi akaratunk érvényesült ma este, kontrolláltuk a játékot. A találkozó elején általában hibákat vétettünk az utolsó passzoknál és a befejezéseknél, emiatt nem tudtuk olyan korán megszerezni a vezetést, mint ahogy szerettük volna. Később azonban sikerült felőrölni az ellenfelet, gratulálok a srácoknak, keményen megdolgoztak a mai sikerért. (fradi.hu)

Paks
Böde, Gévay, Könyves
Böde Dániellel és Gévay Zsolttal már megegyeztek a paksiak a közös folytatásról, azonban Könyves Norbert jövője kérdéses, mert a csatár még nem döntött a hosszabbításról. (Nemzeti Sport)
Schäfer András
Az német élvonalbeli Union Berlin meghosszabbította Schäfer András szerződését.
Ubochioma Meshack
Ubochioma Meshack a következő szezont is ZTE színekben tölti, az NB I-es klub lehívta a 22 éves nigériai támadó szerződésében lévő opciót.