Fotó: MTI/Kovács Tamás

MOL Magyar Kupa: A Vasas már az elődöntőben érezhette magát, de a 90. percben egyenlített a Paks - a hosszabbításban Böde mindent lerendezett

A MOL Magyar Kupa második negyeddöntőjében a Vasas 0-1-ről fordítva 2-1-re vezetett, de a 90. percben a Paks hosszabbításra mentette a meccset, ahol három gólt is szerzett.
Csakfoci.hu 2024. április 3., szerda 19:08
Szerző: Csakfoci.hu 2024. április 3., szerda 19:08

A Paks kezdeményezett többet a mérkőzés elején, az első helyzet Haraszti nevéhez fűződött, ő a 11. percben 16-ról lőtt, próbálkozása megpattant Otigbán, így egy méterrel a bal oldali kapufa mellett szögletre vágódott. Néhány perccel később Skribek távoli lövése nem sokkal kerülte el Uram kapuját. A 25. percben aztán az angyalföldiek nevéhez is fűződött helyzet, ekkor Ódor lépett ki ziccerben Berecz passza után, majd Simonba rúgta a labdát, később azonban az asszisztens jelezte, lesállás előzte meg az akciót. Pár perccel később Tóth Milán is feltűnt a paksiak kapujánál, lövése gyengére sikerült, így elcsorgott a kapu előtt. A 38. percben a másik Tóth - Barna - is kísérletezett, Baráth mellől lőtt fölé a paksi támadó, majd Holender tüzelt a kapu fölé éles szögből,

Az első félidő hajrájában aztán előnybe került a Paks: Haraszti távoli lövése Tóth Barnán változtatott irányt a 16-os vonalán, így kikötött Uram kapujában, ezzel ért véget az első 45 perc.

A második félidőt jól kezdte a Vasas. Az 59. percben egy szép támadás végén Tóth adott jobbról középre, Holender két méterről a kapusba rúgta a labdát, de olyan szerencséje volt, hogy a kipattanó a fejéről a hálóba került. Nem sokkal később Tóth Barna fordult kapura 19 méterről, Uram hatalmasat védett. A 77. percben Kocsis 22 méteres szabadrúgása megpattant és a lécen csattant.

A 82. percben Kocsis kezezett a 16-oson belül, miután a VAR megvizsgálta az esetet, Vad II pedig megnézte, megítélte a büntetőt. A 11-est Tóth higgadtan a léc alá helyezte. A Vasas azonban nem tudta kihúzni, a 90. percben Papp egy csellel két védőt is elküldött, majd a rövidbe lőtt.  Jöhetett a kétszer 15 perces hosszabbítás.

A 93. percben Baráth levett egy beadást, ami Bödének tökéletes volt és 8 méterről a hálóba vágta. A 106. percben Kovács közeli lövésénél Uram megint bemutatott egy nagy bravúrt.

A 113. percben eldőlt a továbbjutás: Vida lerántotta Bödét a 16-oson belül, a 11-est Hahn végezte el, Uram a kapufára ütötte a labdát, a paksi csatár  a kipattanót már berúgta. A 116. percben Windecker egy közeli fejessel kialakította az 5-2-es végeredményt.

A Kisvárda után a Paks a második elődöntős.

Magyar Kupa, negyeddöntő:

Vasas FC - Paksi FC 2-5 (Holender 59., Tóth M. 83 - 11-esből, ill. Tóth B. 44., Papp 90., Böde 93., Hahn 113., Windecker 116.)

Vasas FC: Uram – Pávkovics, Otigba, Baráth – Ódor (Szánthó 46.), Berecz (Urblík 46.), Vida, Doktorics – Holender (Radó 80.), Tóth M. (Litauszki 88.), Hinora (Hidi M. 75.)
Cserék: Jova, Litauszki, Bakti, Hidi M, Szánthó, Deutsch, Bukta, Girsik, Radó, Szalay, Urblík, Zimonyi

Paksi FC: Simon B. – Vas G., Kinyik, Lenzsér – Skribek (Kovács 54.), Szabó B. (Böde 79.), Papp K., Balogh B., Kocsis B. (Silye 91.) –Tóth B., (Hahn 69.), Haraszti Zs (Windecker 54.)
Cserék: Szappanos, Szélpál, Hahn, Böde, Silye, Horváth, Kovács, Windecker, Mezei, Szabó, Gévay