Fotó: facebook.com/philadelphiaunion

Gazdag végre újra "igazi gólokat" szerez: "Attól, aki a 10-es mezt viseli, különösen ezt várjuk"

Gazdag Dániel remek formájával a Philadelphia Union menedzsere is egyre elégedettebb.
Budai László 2024. április 13., szombat 13:18
Szerző: Budai László 2024. április 13., szombat 13:18

Újra "igazi gólokat" láthatnak a Philadelphia Union szurkolói Gazdag Dánieltől - hívta fel rá a figyelmet a Daily Times. A magyar válogatott támadó 2022-ben valósággal berobbant Amerikába, 22 bajnoki gólt szerzett, ebből 15-öt akcióból, csapatával pedig az MLS-döntőig meneteltek.

Gazdag a gólok számával tavaly sem maradt adós, de nagyon átrendeződött azok megoszlása. Minden sorozatot figyelembe véve ezúttal is eljutott 22-ig, de ebből 18-szor 11-esből volt eredményes, így mindössze négy akciógólt szerzett a szezonban. A mostani idényben azonban megint a régi Gazdag lépett pályára, nagyon hamar eljutott öt találatig és ebből háromszor akcióból talált be.

- Nem gondolkodtam túl sokat ezen - mondta Gazdag. - Tudtam, hogy ha jönnek a lehetőségek, akkor betalálok. Nem helyeztem magamra nyomást. A legfontosabb, hogy gólokat kell lőnöm, nem számít, hogyan jönnek. Tavaly rengeteg büntetőt kaptunk, próbáltam mindet értékesíteni, és ez jól is működött. Idén már három nem büntetőből szerzett gólt is szereztem, úgyhogy ezzel is elégedett vagyok. De a célom csak az, hogy minél többször eredményes legyek.

"Néha ez a helyzet, az embernek van egy kis szünete" - beszélt ugyanerről a témáról Jim Curtin menedzser. - Dani tavaly is komoly számokat hozott a gólok tekintetében.

Természetesen többet akarunk tőle látni akcióból, így van ez minden játékos esetében, de különösen ez a helyzet annál, aki a 10-es mezt viseli. De most nagyon-nagyon erős évkezdetet láthattunk tőle. Ez az, amit a játékosaidtól elvársz: lőjenek egy győztes gólt, ami a döntetlenből győzelmet csihol, és 30 ezer ember elhallgat

- utalt Curtin Gazdag legutóbbi találatára, amellyel a 90. percben nyerte meg a meccset a Nashville otthonában.

Nem győzik ünnepelni Dárdaiékat a 63 ezer ember előtti K.O. után: "Király, király, király!"
Dárdai Pál a szurkolóknak és a rendőrségnek is köszönetet mondott a Rostock elleni 4-0 után.
Varga Barnabás
Paunoch Péter elmondta, jelenleg arra lát nagyobb esélyt, hogy Varga Barnabás marad a Fradiban.
Stefan Drazic
Ügynöke megerősítette, hogy Drazic a ZTE-től és az Újpesttől is kapott ajánlatot, de van egy harmadik magyar érdeklődő is, sőt külföldről már négy ajánlat is befutott. A támadó még nem döntött a folytatásról. (nso.hu)