Fotó: Hertha BSC

Nem győzik ünnepelni Dárdaiékat a 63 ezer ember előtti K.O. után: "Király, király, király!"

Dárdai Pál a szurkolóknak és a rendőrségnek is köszönetet mondott a Rostock elleni 4-0 után.
Budai László 2024. április 13., szombat 9:30
Szerző: Budai László 2024. április 13., szombat 9:30

Előzetesen nagy volt a félelem Berlinben a Hertha-Rostock német másodosztályú bajnoki előtt, a városban és a stadion körül is nagy rendőri erőket vetettek be, hogy elválasszák a mintegy 20 ezer vendégszurkolót a Hertha-drukkerektől. Az arénán belül is fokozott és példátlan biztonsági intézkedések voltak érvényben: teljes szektorokat zártak le, hogy pufferzónaként szolgáljanak, ezzel megvédjék a semleges nézőket a pirotechnikai eszközöktől.

Amiben nem is volt hiány: a kezdés előtt a Rostock szurkolói tűzijátékkal, petárdákkal "hangoltak", az ezek okozta füst miatt pedig tíz percet késett a kezdés. A rostocki szurkolók azonban nem tudtak tovább segíteni csapatukon, a meccs elindulása után ugyanis már nem volt menekvés a vendégeknek, a Hertha többek között Dárdai Palkó duplájával 4-0-ra nyert.

"A Hertha BSC bizonyította érettségét, türelmesen irányította a játékot a Hansa Rostock ellen, mielőtt többször is jéghideg pontossággal lecsapott. Az eredmény: tiszta öröm a 4-0-s győzelem felett" - írta a találkozóról a Berliner Kurier. Dárdai Pál vezetőedző érthetően rendkívül elégedett volt.

Tökéletes, fantasztikus futballestet zártunk. Az első gól előtti akciót nagyon jól játszottuk meg és pont a megfelelő pillanatban szereztük a találatot. A második gól előtt legalább húszszor értünk a labdához. Nagyon hálás vagyok és büszke a srácokra, hogy végre ismét sikerült kapott gól nélküli meccset hozniuk. Köszönöm a szurkolóknak és a rendőrségnek is. Fantasztikus volt a hangulat, az ilyen atmoszféra lelket ad a stadionnak

nyilatkozta Dárdai Pál, és hasonlóan vélekedett fia, Dárdai Palkó is.

- Egyszerűen nagyszerű este volt, telt házzal, ami nagyon jó szórakozást eredményezett. Jól játszottunk, amikor birtokoltuk a labdát, és nyugodtak tudtunk maradni. Remek meccs volt, sok fiatal játékosunk van, akik jól fejlődnek - idézte a lap a legidősebb Dárdai-fiút a 63 ezer ember előtt lejátszott összecsapás után.

Benjamin Weber sportigazgató sem győzte dicsérni az együttest.

- Az elejétől kezdve jelen voltunk a pályán, és a megfelelő időben lőttük a gólokat. Csak a második félidő elején engedtünk ki egy kicsit, egyébként rendkívül koncentrált teljesítmény volt a mai. A fiúk megérdemelték ezt, látszott a fejlődés. Az elmúlt négy meccsből tíz pontot gyűjtöttünk, de idén eddig még nem sikerült három találkozót nyernünk zsinórban, úgyhogy most ez a rövid távú cél.

A Kurier már a találkozó előtt úgy vélte, hogy a Hertha visszatért a feljutásért zajló versenyfutásba, és a meccs utáni, "Király, király, király" című, lelkendező cikkében csak megerősítette ezt. Dárdai együttese jelenleg hatodik a tabellán és öt pont választja el a harmadik, osztályozót jelentő helytől - a Herthának öt, riválisainak még hat bajnokija van a szezonból.

Légiósok: Dárdai-dupla is kellett a Hertha könnyed győzelméhez - videó
Dárdai Palkó két gólt is szerzett, a Hertha 4-0-ra győzött a Rostock ellen.
Varga Barnabás
Paunoch Péter elmondta, jelenleg arra lát nagyobb esélyt, hogy Varga Barnabás marad a Fradiban.
Stefan Drazic
Ügynöke megerősítette, hogy Drazic a ZTE-től és az Újpesttől is kapott ajánlatot, de van egy harmadik magyar érdeklődő is, sőt külföldről már négy ajánlat is befutott. A támadó még nem döntött a folytatásról. (nso.hu)