Garázdaság és rendbontás a magyar meccsen - 44 szurkolót fogtak el

Horvát szurkolók ököllel nekiestek a pécsi drukkereknek a PMFC - Cibalia (3-1) felkészülési mérkőzésen. A meccset félbe kellett szakítani és csak az után folytatódhatott, hogy a rendőrség biztosította a helyszínt.
Privacsek András 2020. február 9., vasárnap 9:28
Szerző: Privacsek András 2020. február 9., vasárnap 9:28

Vas László tanítványai Kovácstelepen fogadták a Paks elleni kupamérkőzés előtti felkészülési meccsükön a HNK Cibalia alakulatát. Az első félidőben már 2-0-s vezetést szerzett a hazai csapat, azonban a játékrészt félbe kellett szakítani, amikor a vendég ultrák nekiestek a hazai szurkolóknak. A meccs csak az után folytatódhatott, hogy a rendőrség biztosította a helyszínt - írja a bama.hu.

A fordulást követően aztán még egyszer betaláltak a hazaiak, de a vendégeknek is sikerült bevenni a hazaiak hálóját, így a találkozó 3-1-gyel zárult.

A megyei rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint február 8-án 12 óra 15 perckor érkezett bejelentés, hogy Pécsen, a kovácstelepi futballpályán a PMFC-HNK Cibalia barátságos mérkőzés során a magyar és horvát szurkolók összeverekedtek. A helyszínre érkező rendőrök a verekedéssel összefüggésben 41 horvát és három magyar szurkolót fogtak el, majd állítottak elő. Velük szemben az intézkedések folyamatban vannak. Az ügyben a Pécsi Rendőrkapitányság csoportos garázdaság és rendbontás miatt indít büntetőeljárást.

Sallai Roland
A Kicker szerint a nyári átigazolási szezonban eldől, hogy a Freiburg magyar játékosa, Sallai Roland hosszabbít vagy távozik.