Fontos meccset hozott le nullára a magyar kapus: "Csak két hete vagyok itt, de mindenkivel nagyon jól megértjük egymást"

Hegyi Krisztián különösen a védelemmel volt elégedett a Roda elleni találkozón.
Nyikes Zoltán 2024. január 20., szombat 19:41
Hegyi Krisztián különösen a védelemmel volt elégedett a Roda elleni találkozón.
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. január 20., szombat 19:41
A legfrissebb hírekért kövess minket a Csakfoci Google News oldalán is!

Pénteken beszámoltunk arról, hogy a Hegyi Krisztiánt is a soraiban tudó FC Den Bosch hazai pályán gól nélküli döntetlent játszott a második helyen álló Rodával a holland másodosztály 22. fordulójában. A korábban már a magyar válogatott bő keretébe is meghívott kapus fontos szerepet játszott a pontszerzésben, két nagy védése is volt, a lefújást követően pedig klubja Youtube-csatornáján értékelte a találkozót.

– Nagyon boldog vagyok, hogy nem kaptunk gólt, ez nagyon fontos volt a mai meccs során. A csapat nagyon jól játszott, különösen védekezésben nyújtottunk remek teljesítményt, hiszen az ellenfelünk nem is tudott sok ziccert kialakítani. Igyekszem folyamatosan nyugodt és határozott lenni a kapuban, nem szoktam felesleges kockázatokat vállalni, próbálok mindig a legmegfelelőbb helyre passzolni, különösen így volt ez a mostani meccsen, hiszen a talaj egy kicsit fagyos volt.

Kapusként kimondottan fontos, hogy mindig nyugodt maradjak, hiszen olykor nagyon gyorsan történnek a dolgok, ezért nem hozhatunk buta döntéseket. Azt gondolom, most sikerült is így játszanom, örülök a saját teljesítményemnek is. Nagyon jó összhangban vagyok a védőkkel, ugyan csak két hete vagyok itt a csapatnál, ami rövid idő, de gyorsan megismertük egymást a társakkal, mindenkivel jól megértjük egymást, és ezt ma meg is mutattuk a pályán

– zárta a 21 éves kapus, akit a West Ham adott kölcsön a szezon végéig.

A Hegyivel még veretlen Den Bosch a következő fordulóban a 19. helyen álló Telstar otthonába látogat.

Olvastad már?
Felkészülés: Senkó visszatért a ZTE kapujába és egy nagy védése is volt, nem született gól az MTK meccsén - eredmények, videók
Az MTK Budapest az NB II-es Gyirmót, a Zalaegerszeg pedig a szerb Crvena zvezda ellen játszott felkészülési mérkőzést.
Elolvasom
Átigazolások
Nagykanizsa
Zsolnai befutott
A másodosztályú újonc szerződtette a korábbi Békéscsaba-, Ajka- és DVTK-támadót, Zsolnai Richárdot.
MTK
Horvát torony jött
Az MTK Budapest megvásárolta Stipe Radic játékjogát a dán Viborgtól, személyében egy 26 éves, remek fizikai adottságokkal rendelkező belső védővel erősödik a csapat.
MTK
Molnár Ádin átigazolt
Az MTK hivatalos honlapján jelentette be, hogy Molnár Ádin lengyel élcsapatba, a Rakówba szerződött.
Tovább az összes átigazoláshoz