Fotó: fehervarfc.hu

Felkészülés: Hiába a korai előny, kifogott a Vidin a szerb másodosztályú ellenfél

A Fehérvár felkészülési mérkőzésen 2-1-re kikapott a szerb másodosztályú Odzaci csapatától.
Csakfoci.hu 2024. január 21., vasárnap 14:44
Szerző: Csakfoci.hu 2024. január 21., vasárnap 14:44

Vasárnap kora délután a szerb másodosztályú Odzaci ellen mérkőzött meg felkészülési találkozón a Fehérvár együttese, melyben jórészt fiatalok kaptak lehetőséget Bartosz Grzelak vezetőedzőtől.

Az első játékrészben a Vidi került előnybe: a 11. percben a szerbek elpasszolták magukat labdakihozatal közben, a magyarok pedig gyorsan ajtó-ablak helyzetig játszották az akciót, Tóth Tamás Vid visszakészítése után Berki lőtt a bal alsó sarokba - derült ki a fehervarfc.hu tudósításából.

A félidő lefújásáig még két találat született, mindkettő a szerb oldalon. Előbb a 22. percben egy bal oldali beadás után az érkező Duric lőtte a léc alá a labdát, majd hat perccel később Rockov passzolta rossz helyre a labdát, Kodzic pedig az üresen maradt kapuba lőtt, így a félidőben 2-1-re az Odzaci vezetett.

A második játékrészben újabb fiatalok kaptak szerepet a Vidiben, azonban az eredményen már nem tudtak kozmetikázni a fehérváriak, a szerbek megőrizték előnyüket a lefújásig.

Felkészülési mérkőzés, Umag, Horvátország

Fehérvár FC-FK Tekstilac Odžaci (szerb II.) 1-2 (Berki 11., ill. Duric 22., Kodzic 28.)

Vidi, első félidő: Rockov - Horváth G., Spandler, Husvéth - Kovács P., Rúben Pinto (Lakatos, 75.)  - Simut, Berki, Menyhárt - Tóth, Karamoko (Kecskés, a szünetben)

Varga Barnabás
Paunoch Péter elmondta, jelenleg arra lát nagyobb esélyt, hogy Varga Barnabás marad a Fradiban.
Stefan Drazic
Ügynöke megerősítette, hogy Drazic a ZTE-től és az Újpesttől is kapott ajánlatot, de van egy harmadik magyar érdeklődő is, sőt külföldről már négy ajánlat is befutott. A támadó még nem döntött a folytatásról. (nso.hu)