Fotó: dvsc.hu

Felkészülés: Hatgólos meccset játszott a Loki és a Diósgyőr - titkos próbajátékosok Kuznyecovéknál

A Debreceni VSC 4-2-re legyőzte a Diósgyőrt felkészülési mérkőzésen.
Nyikes Zoltán 2023. november 18., szombat 16:44
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. november 18., szombat 16:44

A válogatott mérkőzést kihasználva felkészülési mérkőzést játszott egymással két NB I-es csapat, a Debreceni VSC és a Diósgyőri VTK Pallagon, zárt kapuk mögött.

A Loki hivatalos oldalának beszámolója szerint Alexandros Kyziridis, Hamzat Ojediran és Andrija Majdevac sérülés, Kusnyir Erik betegség miatt hiányzott, Ferenczi János pedig különedzést végzett.

A metsző, jéghideg szél és az eső ellenére jó színvonalú, mozgalmas mérkőzést játszottak az együttesek, némi mezőnyjáték után a 19. percben Pozeg Vancas 11-esből szerzett vezetést a DVTK-nak (0-1). A Loki egyenlítése nem sokat váratott magára, a 25. minutumban Baranyai Nimród fejezett be szépen egy gyors akciót (1-1), majd még a szünet előtt Bárány Donát került ziccerbe egy védőktől szerzett labdával, és magabiztosan értékesítette a helyzetet (2-1).

A második félidőben a vendégek megpróbáltak egyenlíteni, de a DVSC rúgta a gólokat. A 76. percben Vajda Botond egy 18 méteres szabadrúgásból gyönyörűen csavart a bal felsőbe (3-1), majd Bévárdi Zsombor lőtt a kapu bal oldalába a 16-oson kívülről (4-1). A végén a Diósgyőr Bokros révén még szépített (4-2), de így is a DVSC nyerte a hasznosnak bizonyuló felkészülési mérkőzést - írja a dvsc.hu.

A DVTK hivatalos oldala megjegyzi, a találkozón pályára lépett két próbajátékos, egy középső védő és egy támadó, akiknek a nevét nem hozták nyilvánosságra.

Felkészülési mérkőzés, Pallag, zárt kapuk mögött

Debreceni VSC–Diósgyőri VTK 4-2 (Baranyai 25., Bárány 38., Vajda 76., Bévárdi 86., ill. Pozeg Vancas 19., 11-esből, Bokros 88.).

DVSC: Milosevic – Baranyai, Dreskovic, Lagator, Manrique – Tuboly, Varga J. – Joao Oliveira, Dzsudzsák, Domingues – Bárány.
Csereként beállt: O. Romanchuk, Mojzis, Hornyák, Bévárdi, Vajda, Bódi, Szécsi.

Diósgyőr: Odyntsov – Szatmári, Chorbadzhiyski (Gera, 60.), Próbajátékos 1, Stephen (Csirmaz, 65.), – Franchu, Vallejo, Pozeg Vancas (Pernambuco, 60.) – Jurek, Acolatse (Obounet, 60.), Edomwonyi (Próbajátékos 2, 60.).

Kuznyecov Szergej (DVTK, vezetőedző): - Az első félidőben minőségi játékot mutatott be a csapat, azonban elkövettünk néhány hibát, amit a jövőben el kell kerülni, amennyiben sikeresek akarunk lenni. A második félidőben inkább vegyes volt a kép, illetve ekkor már pályára lépett mind a két vendégjátékos. Jó információkat szolgáltatott róluk ez a meccs, amit alaposan ki fogunk elemezni. Most szusszanunk egyet, hétfőtől pedig minden erőnkkel a Paks elleni találkozóra készülünk. (dvtk.eu)

Bolgár-magyar: "Példátlan, szégyenteljes és rémálomszerű meccs, újabb infarktus a végén" - lapszemle
Így látták a bolgár lapok és internetes portálok a csütörtöki Bulgária-Magyarország Eb-selejtezőn (2-2) történteket. Lapszemle.
Varga Barnabás
Paunoch Péter elmondta, jelenleg arra lát nagyobb esélyt, hogy Varga Barnabás marad a Fradiban.
Stefan Drazic
Ügynöke megerősítette, hogy Drazic a ZTE-től és az Újpesttől is kapott ajánlatot, de van egy harmadik magyar érdeklődő is, sőt külföldről már négy ajánlat is befutott. A támadó még nem döntött a folytatásról. (nso.hu)