Fotó: mtkbudapest.hu

Felkészülés: Fiatal magyar támadó lőtt gólt a románoknak - lejátszotta első edzőmeccsét az MTK

A Törökországban edzőtáborozó MTK Budapest szombat délután lejátszotta idei első felkészülési mérkőzését, amely 1-1-es döntetlennel zárult.
Nyikes Zoltán 2024. január 6., szombat 15:50
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. január 6., szombat 15:50

Az első félóra után az MTK került hátrányba, a 31. percben a bal oldali felezővonalnál Cornet jól vette át a labdát, ezzel lépéselőnybe került, egészen az alapvonalig száguldott, pontos beadását pedig a középen érkező Radut 7 méterről a hálóba helyezte (0-1), így a román élvonalban szereplő Voluntari vezetett az első játékrészt követően - olvashat az mtkbudapest.hu összefoglalójában.

A félidőben sorcserére került sor. 15 percet kellett várni az egyenlítésre: a 60. percben Bognár remek kiugratásával Kovács Patrik futott le a bal oldali alapvonalig, visszagurított labdáját Molnár Rajmund 10 méterről a jobb sarokba lőtte (1-1) - kialakítva a végeredményt.

Ami a játék képét illeti: a klubhonlap szerint az esztendő első összecsapásán jó iramú meccset vívott az MTK a román bajnokság 13. helyén tanyázó Voluntarival. Az első félidőben ugyan labdabiztosan játszott az NB I-es csapat, ám ellenfele kontráiban több volt a gólveszély. Mindez akkor is igaz, ha Rácz Gergőnek csupán egyszer kellett nagyot védenie. Szünet után egyértelműen átvette Horváth Dávid együttese a mérkőzés irányítását, sorozatban dolgozta ki a helyzeteket, s ezek egyikéből Molnár Rajmund révén megérdemelten egyenlített. Sőt, ha a befejezéseknél egy kicsit pontosabb a magyar csapat, meg is nyerhette volna a találkozót, ám Varju és Hej fejese elkerülte a kaput, míg Spalek ajtó-ablak helyzetben hibázott. A mérkőzést ezúttal a kispadról nézte végig a kisebb betegség után lábadozó Kovács Mátyás és Kata Mihály.

Az MTK következő ellenfele a Bundesliga II-ben szereplő FC Magdeburg lesz január 12-én.

Felkészülési mérkőzés, Belek, Törökország

MTK Budapest-FC Voluntari (román I.) 1-1 (Molnár 60., ill. Radut 31.)

MTK, I. félidő: Rácz G. – Kocsis, Kádár, Vadnai – Kosznovszky, Thiam, Horváth A., Antonov – Stieber Z. – Németh K., Ennin.
II. félidő: Demjén – Hej, Kocsis G., Nagy Zs. – Varju, Végh, Kosznovszky, Kovács P. – Bognár - Molnár R., Spalek.

Légiósok: Sallai duplázott és álomgólt is lőtt, Szalai Attila mellől szerezte a győztes találatot a Bundesliga-ellenfél - videók
Kora délután két magyar válogatott játékos, Sallai Roland és Szalai Attila csapata is pályára lépett felkészülési mérkőzésen - mindkét labdarúgó a kezdő tizenegyben kapott helyet.
Varga Barnabás
Paunoch Péter elmondta, jelenleg arra lát nagyobb esélyt, hogy Varga Barnabás marad a Fradiban.
Stefan Drazic
Ügynöke megerősítette, hogy Drazic a ZTE-től és az Újpesttől is kapott ajánlatot, de van egy harmadik magyar érdeklődő is, sőt külföldről már négy ajánlat is befutott. A támadó még nem döntött a folytatásról. (nso.hu)