Felkészülés: Dzsudzsák ziccert rontott, nagy pofonba szaladt bele a Loki - videó

Négygólos vereséget szenvedett a Loki a törökországi edzőtáborban.
Nyikes Zoltán 2024. január 22., hétfő 12:18
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. január 22., hétfő 12:18

A negyedik felkészülési mérkőzését is lejátszotta a DVSC a törökországi edzőtáborban, az ellenfél hétfőn a szlovén élcsapat, az Olimpija Ljubjana volt.

A mérkőzés elején nem nagyon forogtak veszélyben a kapuk, inkább a Loki birtokolta többet labdát, emellett volt alkalom gyakorolni a letámadást és a labdakihozatalt is. A 15. percben aztán a szlovénok eltalálták a jobb kapufát, majd a 19. minutumban egy közeli lövéssel a vezetést is megszerezték (0-1). A szünetig a debreceniek igyekeztek némileg fokozni a tempót, a 30. percben Bárány Donát fejelt fölé, majd nem sokkal később már kapura, de az Olimpija kapusa védett. A hálóőr Dzsudzsák Balázs kísérletét már bravúrral hárította a 44. percben, a szünetig végül nem esett több gól - írja a dvsc.hu.

A második játékrészben a DVSC lépett fel támadólag, azonban az 51. percben egy elveszített labda után a jól és gyorsan futballozó Ljubjana egy ziccert kihasználva megduplázta előnyét (0-2). A Lokinak ezt követően több kisebb-nagyobb lehetősége is volt a gólszerzésre, de a 66. percben egy szép egyéni akció végén ismét a szlovén gárda talált be (0-3), majd nem sokkal később egy debreceni hiba után újabb gólt szerzett (0-4).

A magyar csapat szerdán a szerb Novi Pazar ellen folytatja a felkészülést.

Felkészülési mérkőzés, Törökország

DVSC-Olimpija Ljubljana (szlovén I.) 0-4 (Pinto 19., Bristric 51., Raul Florucz 66., Nemanja 77.).

DVSC: Megyeri – Kusnyir, Dreskovic, Pellumbi, Ferenczi – Szuhodovszki (Lagator, 78.), Manrique – Vajda, Dzsudzsák (Szécsi, 63.), Domingues (Kyziridis, 78.) – Bárány (Úlfarsson, 78.).

Így erősítenek télen az NB I-es csapatok - átigazolási körkép
Így állnak a magyar élvonal klubjai a téli átigazolási időszakban az érkezők, a távozók és a jelöltek terén a hivatalos piaci nyitás után. Körkép az eddig történtekről.