Fotó: pfla.hu

Felkészülés: A Puskás lemásolta a Diósgyőrt a dánok ellen, duplázott a magyar válogatott szélső - videó

Akárcsak a Diósgyőr, a Puskás Akadémia is 3-3-as döntetlent játszott a dán Aarhus ellen.
Nyikes Zoltán 2024. január 18., csütörtök 17:27
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. január 18., csütörtök 17:27

Első felkészülési mérkőzését játszotta csütörtök délután a Puskás Akadémia, amely azzal az Aarhusszal találkozott a marbellai edzőtáborban, amely napokkal ezelőtt 3-0-ra vezetett a Diósgyőr ellen, de végül 3-3 lett a vége.

A DVTK elleni találkozóhoz annyiban hasonlított ez a mérkőzés, hogy ezúttal is a dán együttes szerezte az első két gólt: előbb egy balról érkező lapos beadás került Stronatitól Bach elé, akinek két méterről nem volt nehéz dolga betalálni, majd a 26. percben Bjur helyezett a bal alsóba 11 méterről. A harmadik gólt viszont ezúttal nem az Aarhus lőtte, hanem a Puskás Akadémia, amelynek az egyenlítés is összejött még a szünet előtt. A 34. percben Levi passza után Plsek helyezett ziccerben a jobb alsóba, négy perccel ezt követően pedig Pál jobbról érkező beadását szép mozdulattal, kapásból belsőzte a jobb alsóba Nagy Zsolt.

A szünet után a duplázás is összejött a magyar válogatott szélsőnek, amikor egy gyors kontrát követően Slagveer indult meg a balszélen majd Puljic és Nagy volt a labda útja, a Puskás csapatkapitánya pedig 14 méterről, a kapufa segítségével a bal alsóba gurított. A győzelem végül nem jött össze a magyar csapatnak és akárcsak a Diósgyőr, a Puskás is 3-3-ra végzett az Aarhus ellen. A végeredményt a 85. percben alakította ki Serra, aki 8 méterről, ziccerben gurított a bal alsóba.

Felkészülési mérkőzés, Marbella

Puskás Akadémia-Aarhus (dán I.) 3-3 (Plsek 34., Nagy 38., 60., ill. Bach 8., Bjur 26., Serra 85.)

Puskás: Markek (Auerbach 61’) – Pál (Maceiras 61’), Golla, Stronati (Markráf 61’), Ormonde-Ottewill (Vitályos 61’) – Favorov (Ominger 61’), Plsek (Tiscsuk 61’), Levi (Soisalo 61’) – Slagveer (Komáromi 61’), Nagy (Mondovics 61’), Puljic (Gruber 61’)

Román támadó középpályás a Diósgyőr új igazolása: "Egészen jó focit játszanak Magyarországon a csapatok"
A román bajnokságból érkező Doru Popadiuc előrelépésnek tartja az NB I-et.