Fotó: dvtk.eu

Felkészülés: Kilenc perc alatt vágott hármat a Diósgyőr, de így sem tudott nyerni

3-0-ra is vezetett a dán Aarhus a Diósgyőr ellen, de Kuznyecov csapata kilenc perc alatt feltámadt.
Csakfoci.hu 2024. január 15., hétfő 19:51
Szerző: Csakfoci.hu 2024. január 15., hétfő 19:51

Hétfő este 18 órátol a Diósgyőr a dán élvonalbeli Aarhus ellen játszott felkészülési mérkőzést, a találkozónak a Marbella Football Center adott otthont - tájékoztatott a meccsről a dvtk.eu.

A 20. percben Knudsen beadását a mezőny legmagasabb embere, a közel kétméteres Frederik Tingager az ötösről csúsztatta a kapuba, ezzel jutottak előnyhöz a dánok, akik a félidőig még egy gólt szereztek. A 37. percben egy könnyen elpasszolt labdát Mathias Sauer a diósgyőri 16-oson belülről, balról a kapu hosszú oldalába tekert.

A miskolciak szinte sort cseréltek a félidőben, azonban tíz perc után jött a harmadik aarhusi gól: egy jobb oldali szöglet után egy másik magas védő, Tobias Anker csúsztatott a magyarok kapujába.

A 71. percben aztán szépített a DVTK: Elton Acolatse alakított ki magának lövőhelyzetet balról középre húzva, majd 16 méterről, még mindig kicsit balról kilőtte a kapu jobb felső sarkát. Nem sokkal később duplázott a diósgyőri támadó, Acolatse egy büntetőt lőtt a kapu közepébe, így visszajött a meccsbe a magyar csapat. Három perccel később pedig az egyenlítés is összejött Szergej Kuznyecov csapatának, Jurek tökéletesen emelt középre, ahol Argyris Kampetsis pontosan a hosszú felső sarokba csúsztatott, ezzel kialakította a végeredményt.

Felkészülési mérkőzés

Aarhus GF-Diósgyőri VTK 3-3 (Tingager 20., Sauer 37., Anker 55., ill. Acolatse 71., 77. - a másodikat 11-esből, Kampetsis 80.)

Első félidő: Tóth - Gera, Szatmári, Bokros, Stephen - Holdampf, Vallejo, Bényei - Pernambuco, Edomwonyi, Pozeg Vancas

Második félidő: Bánhegyi - Farkas, Szatmári (Szőke, 62.), Bokros, Csirmaz - Klimovic, Demeter, Feuillassier - Jurek, Acolatse, Kampetsis

Varga Barnabás
Paunoch Péter elmondta, jelenleg arra lát nagyobb esélyt, hogy Varga Barnabás marad a Fradiban.
Stefan Drazic
Ügynöke megerősítette, hogy Drazic a ZTE-től és az Újpesttől is kapott ajánlatot, de van egy harmadik magyar érdeklődő is, sőt külföldről már négy ajánlat is befutott. A támadó még nem döntött a folytatásról. (nso.hu)