Fotó: dvsc.hu

Felkészülés: A Debrecen osztrák élcsapat ellen veszítette el a második pénteki mérkőzését

A Debrecen 4-2-re elveszítette a második pénteki edzőmeccsét.
Póczik Dávid 2023. július 14., péntek 18:48
Szerző: Póczik Dávid 2023. július 14., péntek 18:48

A Ried 4-1-es legyőzése után péntek délután az osztrák bajnoki bronzérmes Linz ellen is játszott egy felkészülési mérkőzést a DVSC - számolt be a mérkőzésről a dvsc.hu.

A mérkőzés 1. percében a linziek Zulj révén egy védelmi hiba után rögtön betaláltak (1-0), a 16. percben aztán egyenlített a Loki, Bódi Ádám lépett meg a bal szélen, pontos beívelése után Dorian Babunski szépen fejelt mintegy 8 méterről a kapu jobb oldalába (1-1).

Az 58. percben ismét a linziek találtak be, Ljubicic 10 méterről csúsztatott a kapu jobb sarkába, így a Loki ismét hátrányba került (2-1). A 69. percben Balic lövésénél Megyeri Balázsnak bravúrra volt szüksége, majd a 73. percben Ljubicic egy szép átlövéssel duplázni tudott (3-1).

A hajrában az egy óra után sort cserélő osztrákok frissebbek voltak, de ennek ellenére a Lokinak sikerült szépíteni: Joao Oliveira beadása után Letard vétett öngólt (3-2). A másik oldalon is megrezdült még a háló, a 88. percben egy gyors támadás végén Havel lőtt a kapuba közelről (4-2), és ez lett a végeredmény is.

Felkészülési mérkőzés

Linz-DVSC 4-2 (Zulj 1., Ljubicic 58., 73., Havel 88., ill. Dorian Babunski 16., Letard - öngól, 85.).

Linzer ASK: Lawal – Ziereis, Renner, Michorl, Ljubicic, Zulj, Ba, Goiginger, Horvath, Luckeneder, Nakamura.

(cserék: Siebenhandl, Letard, Koné, Balic, Usor, Jovicic, Pintor, Ljubic, Mustapha, Havel, Twardzik, Flecker)

DVSC: Megyeri – Kusnyír, Dreskovic, Lagator, Ferenczi – Loncar, Manrique – Szécsi, Dzsudzsák (Joao Oliveira, 84.), Bódi (Brandon, 84.) – Dorian Babunski

Vidi: "Túl sok volt az összehasonlítás a Fradival" - tényleg a bennmaradás a cél Fehérváron
Juhász Roland sportigazgató és Bartosz Grzelak vezetőedző is beszélt egy sajtóeseményen a Fehérvár FC következő idényének céljairól, az átigazolási tervekről és arról is, hogyan képzelik el az új csapat felépítését a megváltozott körülmények között dolgozó Vidinél.
Kleinheisler László
A Jutarnji List horvát lap szerint a 49-szeres magyar válogatott játékos megtartására nincs opciója a Hajduknak, és Kleinheisler egyébként sem váltotta meg a világot.
ZTE FC
A vezetőség úgy döntött, hogy aktiválja az Oleksandr Safronov kontraktusában lévő plusz egyéves opciót, ami a mai nap folyamán meg is történt, így a következő szezonban is a ZTE-nél folytatja a 24 éves védő.
KTE
Szűcs Kornél
A lila-fehér klub hosszú távra megállapodott 22 éves alapemberével, Szűcs Kornéllal.