Fotó: ztefc.hu

Felkészülés: A Bundesliga-csapat után a szomszédot is megverte a ZTE

2-1-es győzelmet aratott a ZTE a szlovéniai Lendva együttese ellen, egy nappal azután, hogy az Union Berlint is megverte.
Csakfoci.hu 2023. július 16., vasárnap 16:39
Szerző: Csakfoci.hu 2023. július 16., vasárnap 16:39

A szombati Zete Fieszta és az Union Berlin elleni győztes gálameccs után vasárnap ismét megméretettés várt a zalai játékosokra, ezúttal az NK Nafta csapata ellen, hazai környezetben.

Bár a klubhonlap beszámolója szerint a mérkőzés első játékrészében látszódott a kék-fehéreken a fáradtság, ennek ellenére mindkét ZTE-gól ebben a félidőben született, és mint kiderült, a két találat el is döntötte a szlovénok elleni összecsapást.

A 37.percben Csóka Dominik talált a kapuba, egy Soltész-szöglet után (1-0), majd négy perccel később Ikoba passzolt vissza az érkező Klausznak, aki a vendégkapuba jutatta a játékszert (2-0).

A második játékrészben folytatódott a küzdelmes játék, és már csak egyetlen gól született, a vendégek részéről Stepjan talált a kapuba a 82. percben, kialakítva a mérkőzés 2-1-s végeredményét.