Fotó: ztefc.hu

Felkészülés: A Bundesliga-csapat után a szomszédot is megverte a ZTE

2-1-es győzelmet aratott a ZTE a szlovéniai Lendva együttese ellen, egy nappal azután, hogy az Union Berlint is megverte.
Csakfoci.hu 2023. július 16., vasárnap 16:39
Szerző: Csakfoci.hu 2023. július 16., vasárnap 16:39

A szombati Zete Fieszta és az Union Berlin elleni győztes gálameccs után vasárnap ismét megméretettés várt a zalai játékosokra, ezúttal az NK Nafta csapata ellen, hazai környezetben.

Bár a klubhonlap beszámolója szerint a mérkőzés első játékrészében látszódott a kék-fehéreken a fáradtság, ennek ellenére mindkét ZTE-gól ebben a félidőben született, és mint kiderült, a két találat el is döntötte a szlovénok elleni összecsapást.

A 37.percben Csóka Dominik talált a kapuba, egy Soltész-szöglet után (1-0), majd négy perccel később Ikoba passzolt vissza az érkező Klausznak, aki a vendégkapuba jutatta a játékszert (2-0).

A második játékrészben folytatódott a küzdelmes játék, és már csak egyetlen gól született, a vendégek részéről Stepjan talált a kapuba a 82. percben, kialakítva a mérkőzés 2-1-s végeredményét.

Felkészülési mérkőzés, Zalaegerszeg:

ZTE - NK Nafta Lendva 2-1 (Csóka 37., Klausz 41., ill. Stepjan 82.)

ZTE FC: Gyurján - Baloteli, Tullner, Kovács B., Bedi - Soltész, Németh D., Milovanovikj - Klausz, Ikoba, Csóka D.

Cserék: Köcse, Balabás, Cserép, Györe, Király, Lengyel, Deme

Az Union Berlin edzője Szalai Attiláról: "Sokszor hallottam már ezt a nevet, de nem ismerem őt”
Urs Fischer, az Union Berlin edzője beszélt Szalai Attiláról, aki sajtóhírek szerint hamarosan a berliniek játékosa lehet. A szakember szót ejtett Schäfer Andrásról is.
Gera kipróbálná magát külföldön
Gera Dániel elmondta, ha rajta múlik, Magyarországon belül már nem szeretne váltani, külföldön viszont még kipróbálná magát. (M4 Sport)