Fotó: fehervarfc.hu

Ex-újpesti kedvencekről szólt a Vidi és a Trabzonspor edzőmeccse - videó

A fehérváriak vesztésre, majd nyerésre is álltak, végül 2-2-es döntetlent játszottak török ellenfelükkel.
Budai László 2023. július 15., szombat 19:20
Szerző: Budai László 2023. július 15., szombat 19:20

A törökök kezdték jobban a Trabzonspor-Fehérvár felkészülési mérkőzést: a 10. percben, egy baloldali szöglet után Benkovic fejelte a labdát Gomez elé, aki a kapu bal oldalába lőtt - írta tudósításában a Vidi honlapja. A trabzoni csapat Serkan Asan révén 20 perccel később a felső lécet találta telibe, az a helyzet tehát kimaradt, a fehérváriak pedig rögtön büntettek: Csongvai és Kodro szerzett közös erővel labdát, majd előbbi 20 méterről kilőtte a jobb sarkot (1-1).

A második félidőben a vezetést is átvette a Vidi: Csongvai-Kastrati-Houri-Kodro összjáték végén a fehérváriak támadója lőtt a jobb alsóba (2-1). Ám a törököknek is volt válaszuk, méghozzá - Csongvaihoz hasonlóan - szintén egy ex-újpesti kedvenc, Enis Bardhi révén, aki szabadrúgásból talált be (2-2).

Az utolsó pillanatokban a Trabzonspor Trezeguet révén még eltalálta a kapufát, de 2-2 maradt az állás.

Felkészülési mérkőzés

Trabzonspor-Fehérvár FC 2-2 (Gomez 10., Bardhi 75., ill. Csongvai 37., Kodro 58.)

Fehérvár: Kovács D. (Rockov, 60.) - Csongvai (Bese, 60.), Larsen, Spandler, Zeke - Rúben Pinto (Pető, 76.), Christensen (Bambock, 46.) - Kastrati, Houri, Schön (Kovács B., 80.) - Kodro (Berki, 60.)

KTE
Szűcs Kornél
A lila-fehér klub hosszú távra megállapodott 22 éves alapemberével, Szűcs Kornéllal.