Fotó: nyiregyhazaspartacus.hu

Elképesztő gólok az NB II-ben: A kezdőrúgásból talált be Nagy Dominik, csapattársa pedig szögletből volt eredményes - videók

A Nyíregyháza ritkán látható gólokkal verte meg a Mosonmagyaróvárt a 26. forduló nyitómeccsén.
Nyikes Zoltán 2024. március 30., szombat 17:55
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. március 30., szombat 17:55

Az éllovas Nyíregyháza mosonmagyaróvári vendégjátékával vette kezdetét az NB II 26. fordulója szombaton.

A Szpari nem bízta a véletlenre, a klubhonlap szöveges közvetítéséből kiderült, hogy már a negyedik másodpercben megszerezte a vezetést, miután a kezdő sípszót követően Nagy Dominik zseniális megoldást választott és a középkezdésből a kapuba ívelt, 0-1 - ennél gyorsabban nem is lehetett volna gólt szerezni.

A 25. percben Novák Csanád a kapufát találta el, így kis híján megduplázták az előnyüket a vendégek, ez végül hat perccel később sikerült is, amikor Nagy Barnabás kapott jó labdát a bal oldalon, tökéletesen passzolt középre, Nagy Dominik pedig kapásból a jobb felsőbe bombázott 16 méterről, 0-2. A 36. percben újabb ritkán látható gólt jegyzett a Nyíregyháza: ezúttal Kovácsréti Márk érintés nélkül csavart szögletből a kapuba, 0-3.

A folytatásban is többnyire a Szpari előtt adódtak lehetőségek, de Gresó és Géresi ziccerét is védte a hazai kapus.

NB II, 26. forduló

Mosonmagyaróvár-Nyíregyháza 0-3 (Nagy D. 1., 31., Kovácsréti 36.)

Nagy Dominik második gólja 35:01-től, Kovácsréti szögletgólja 39:35-től látható

Az ETO vagy a Vasas jut fel az NB I-be? - a 7 legfontosabb tényező, ami mindent eldönthet
Hétvégén folytatódik az NB II-ben a nagy versenyfutás a feljutásért. Az ETO és a Vasas egymás mellől, azonos pontszámmal vág neki az utolsó kilenc fordulónak, melynek végén eldől, hogy ki jut fel és ki marad nagy eséllyel a másodosztályban. A Nyíregyháza hétpontos előnye megnyugtatónak tűnik az élen, a Szeged üldözőként ugyan még beleszólhat a versenybe, de nehéz lenne elképzelni, hogy az ETO, Vasas kettősből valamelyik ne legyen nyártól NB I-es. De melyik csapat az esélyesebb? Mi szól az egyik vagy a másik mellett és ellen? Kuznyecov vagy Gera alkalmasabb a feladatra? Melyik az erősebb keret? Az NB II-es mezőnyt kiválóan ismerő, Magyar Kupa-győztes edzővel, Boér Gáborral kerestük a választ ezekre a kérdésekre is. A szakember hét kategória alapján hasonlította össze és osztályozta az ETO-t és a Vasast.