Fotó: MTI/Bús Csaba

Egyre nagyobb gödörben a Fradi, Varga-dupla után, ötgólos meccsen kaptak ki Csercseszovék Pakson

A Fradi ugyan vezetést szerzett, de a Paks két 11-esnek köszönhetően fordított, majd emberelőnybe került, és a meccset is megnyerte.
Budai László 2023. április 8., szombat 21:24
Szerző: Budai László 2023. április 8., szombat 21:24

A bajnokságban négy meccse nyeretlen Fradi az elmúlt öt NB I-es találkozóját mind megnyerő Pakshoz látogatott.

Az első tíz perc egyértelműen a Fradié volt. Előbb Zachariassen szólózott be szép cselekkel a paksi 16-oson belülre, majd labdájából Marquinhos lőtt közelről a kapuba, de ezt egyértelműen lesről tette. Majd Baráth fejese után sikerült menteniük a hazaiaknak, aztán ismét Zachariassen volt veszélyes, kapura vezethette a labdát, majd önzetlenül a mellette futó Traoréval akart gólt rúgatni, de a visszaérő Szélpál óriásit mentett. Ezután a Paks is egyre aktívabb lett: Böde 15 méteres lövését és Varga ötméteres fejesét is védte Dibusz.

A 23. percben a Fradi szerzett végül vezetést: Marquinhos indította a legjobb ütemben a védők mögé befutó Zachariassent, aki Nagy felett a hálóba bökte a labdát (0-1).

Nem kellett sok ahhoz, hogy a paksiak is eredményesek tudjanak lenni: Hahn fejese után Abena ért kézzel a labdába, amiért 11-eshez jutott a Paks. Az elmúlt fordulóban a büntetőt panenkásan kihagyó Varga Barnabás ezúttal is gyengén, középre rúgta a 11-est, Dibusz védett is, de a kipattanót már bevágta a gólkirályjelölt csatár.

A szünetben jött Lisztes (Sagal helyett), és azonnal helyzetbe került, de lövését blokkolták, majd Zachariassen találta el a kapufát - igaz, már les volt. A másik oldalon Balogh jó passza után Böde lőtt óriási helyzetben, hét méterről, de a röviden maradó Dibusz nagyot fogott.

Az 55. percben újabb 11-eshez jutott a Paks, miután Kovacevic az ötösön odakönyökölt egyet Vargának: a sértett a bal sarokba helyezte a büntetőt (2-1).

Igen ám, de a Fradi a középkezdés után azonnal egyenlített: Marquinhos emelt Lisztes elé, akinek éles lövése a jobb sarok felé tartott, Botka még a gólvonal közeléből a kapuba segítette a labdát (2-2).

A 66. percben emberhátrányba került a Fradi, miután Abena feltartotta Vargát, ezért pedig megkapta a második sárgáját. A hazaiak gyorsan kihasználták emberelőnyüket: Papp 18 méteres lövése megpattant egy védő fején, majd a labda a felső lécről a kapuba vágódott (3-2).

Több gól nem született, így a Paks 3-2-re legyőzte a bajnoki éllovast.

Ezzel tovább mélyül a gödör, amelybe a Fradi az elmúlt hetekben került, a zöld-fehérek az elmúlt öt bajnokijukból kétszer döntetlent játszottak, és háromszor kikaptak, az EL-től pedig kettős vereséggel búcsúztak. A Paks ezzel szemben zsinórban hat NB I-es meccset nyert, és visszavette a harmadik helyet a Lokitól.

Jegyzőkönyv

NB I, 26. forduló

Paksi FC-Ferencváros 3-2 (Varga B. 36., 55. - 11-esből, Papp 70., ill. Zachariassen 23., Botka 56.) - piros: Abena 66. (Ferencváros)

Paksi FC: Nagy G. - Osváth, Kinyik, Szélpál, Szabó J. - Balogh, Vas, Papp (Haris, 86.) - Hahn, Böde (Bőle, 61.) - Varga B.

Ferencváros: Dibusz - Kovacevic, Abena, Knoester - Botka, Sigér (Esiti, 64.), Baráth (Owusu, 77.), Sagal (Lisztes, 46.) - Marquinhos (Tokmac, 64.), Zachariassen - Traoré.