Fotó: mtkbudapest.hu

Edzőmérkőzések: Az Újpest négyet rúgott, a Puskás négyet kapott, az MTK ikszelt a szlovén ezüstérmessel

Három NB I-es csapat is külföldi ellenféllel játszott szerdán felkészülési mérkőzésen.
Csakfoci.hu 2023. július 12., szerda 19:03
Szerző: Csakfoci.hu 2023. július 12., szerda 19:03

Az MTK a 19. percben szerzett vezetést a Celje ellen, amely a szlovén bajnokság ezüstérmese. Stieber 16 méteres lövése a kapufáról kipattant, Németh pedig értékesítette a kipattanót.

Nem sokkal később egy támadás végén Matko került helyzetbe, és 10 méterről higgadtan helyezett a hálóba.

A 75. percben labdaszerzés után Kata passzolt Molnárhoz, aki 16 méterről, laza mozdulattal helyezett a léc alá.

A 89. percben, egy szöglet utáni fejesből egyenlített a Celje, így 2-2-es döntetlen lett a vége a nemzetközi kupában érdekelt, hazai együttes ellen - írja az mtkbudapest.hu.

Felkészülési mérkőzés, Szlovénia

MTK Budapest - Celje (szlovén I.) 2-2 (Németh 19., Molnár 75.)

MTK: Demjén - Hej, Kádár, Bobál - Kosznovszky, Thiam, Horváth A., Stieber, Antonov - Spalek, Németh

Az Újpest simán hozta az osztrák másodosztályú St Pölten elleni mérkőzést. A lilák mindkét félidőben két-két gólt szerezve magabiztosan nyertek.

Felkészülési mérkőzés, Ausztria

Újpest -  St. Pölten (osztrák II.) 4-1 (Ambrose 11., Mörschel 14., Kiss T. 51.- 11-esből, Mucsányi 59.)

Újpest FC: 1. félidő: Banai, Kastrati, Antzoulas, Hall, Tamás K., Mack, Jevtoski, Csoboth, Mörschel, Simon, Ambrose

2. félidő: Banai, Pauljevic, Antzoulas, Hall, Onovo, Radosevic, Tamás K., Ljujic, Kiss, Simon, Ambrose

Nem sikerült ilyen jól a Puskás Akadémia mérkőzése. A felcsútiak ugyan 1-0-ra még vezettek, de aztán a cseh élvonalban szereplő Liberec berámolt egy négyest. Érdekesség, hogy Hornyák Zsolt, a PAFC vezetőedzője korábban a Liberecet is irányította.

Puskás Akadémia - Liberec 1-4 (Plsek 7. - 11-esből)

Puskás Akadémia: Tóth B. (Auerbach 65.) – Bartolec, Szolnoki, Stronati, Ormonde-Ottewill – Posztobányi (Kern 65.), Favorov (Gazdag 72.), Plsek – Slagveer, Komáromi (Dusinszki 65.), Colley (Puljic 65.)

Siófok/Sepsi
Dénes Csanád Vilmos
Honlapunk úgy értesült, hogy a Sepsi OSK vezetőedzőjének figyelmét felkeltette a Siófok támadója, Dénes Csanád Vilmos.
Edzőjelöltek
A Rakówot bajnoki címig vezető lengyel Marek Papszun, valamint a PAOK-nál, Krasznodarnál, Watfordnál és Maccabi Tel-Avivnál is megfordult Vladimir Ivic is szóba kerülhetett Stankovic lehetséges utódjaként. (nso.hu)
Dejan Stankovic
Dejan Stankovic a mai nappal felbontotta szerződését a Ferencvárossal, a vezetőedzővel távozik a vele érkezett külföldi stáb is - jelentette be az FTC hivatalos oldala.