Fotó: DVTK

Diósgyőr: Az első magyar "áldozata" is megvan az új sportigazgató keretszűkítésének - hivatalos

Horváth Csenger sportigazgató szerint a 19 éves magyar játékos az első csapat keretéhez érkezett, de a második csapatnál sem tudott meghatározó szerepet betölteni.
Budai László 2024. november 27., szerda 10:55
Fotó: DVTK
Horváth Csenger sportigazgató szerint a 19 éves magyar játékos az első csapat keretéhez érkezett, de a második csapatnál sem tudott meghatározó szerepet betölteni.
Szerző: Budai László 2024. november 27., szerda 10:55
A legfrissebb hírekért kövess minket a Csakfoci Google News oldalán is!

Horváth Csenger, a DVTK nemrégiben kinevezett sportigazgatója múlt héten elmondta, hogy nagy változások várhatóak a játékoskeretben.

– Meg fogunk határozni objektív mutatókat, és aki megfelel ennek, azzal tudunk tervezni a jövőben, a többiektől viszont elválunk, és a helyükre új labdarúgókat keresünk. Végeredményében egy szűkebb, racionálisabb létszámú, tudatos keretszerkezetet alakítunk ki – nyilatkozta Horváth, aki már meg is tette az első lépést a változtatásokat illetően, ugyanis a klub múlt pénteken jelentette be, hogy nem számít Mohammed Rharsalla játékára, aki szabadlistára került és megfelelő ajánlat esetén távozhat a klubtól.

Azóta az első magyar "áldozat" is megvan Diósgyőrben, ő nem más, mint a 19 éves Herbák Máté.

- Az első csapat keretéhez érkezett Herbák Máté, de a második csapatnál sem tudott meghatározó szerepet betölteni, ezért szerződést bontottunk vele - tájékoztatta a klub honlapját Horváth Csenger sportigazgató. - Ezzel párhuzamosan két saját nevelésű fiatal, Sáreczki Szabolcs és Szakos Bence csatlakozik az első csapat keretéhez, előbbi már a kispadon ült az Üllői úton is.

Herbák Máté nyáron érkezett Diósgyőrbe, az NB I-ben egyszer sem került be a meccskeretbe, az NB III-ban pedig négyszer lépett pályára.

Olvastad már?
Böde, a pszichológus és a diploma - interjú a Paks óriás gólvágójának titkairól
Tóth Barna számára az újpesti utánpótlástól az NB I-es bemutatkozásig vezető út sok kihívást rejtett. Az NB II-es kölcsönjátékok során szerzett rutin, a segítők támogatása, valamint a sportpszichológus iránymutatása kulcsszerepet játszott abban, hogy 27 évesen beteljesítse álmát, és bemutatkozzon a magyar élvonalban. A Paks 198 centiméter magas támadója a csakfoci.hu-nak nyilatkozott a hosszas útkeresésről, Szabó István menesztéséről és Böde Dániel személyéről is. Tóth elárulta, mely magyar edzőket tartja a legjobbnak itthon, beszélt a Bognár Györggyel való közös munkáról, illetve a legkeményebb ellenfelét is megnevezte. Interjú.
Elolvasom
Átigazolások
DAC
Új sportigazgató
A már eddig is a DAC-nál dolgozó belga Jan-Pieter Martens veszi át a sportigazgatói pozíciót az új szezontól.
Újpest
Tijanit megküldték
Muhamed Tijani Újpestre igazolását követően egy cseh portál nem éppen hízelgő portrét közölt róla, amelyben „renitens” játékosként és "félresikerült" igazolásaként jellemezték.
Maradna klubjánál
Gera Dániel
"Jelenleg úgy érzem, tartozom a szurkolóknak, ezért nem szeretném elhagyni a Persepolist" - mondta Gera Dániel (Bővebben itt!).
Tovább az összes átigazoláshoz