DAC-diadal a Slovan ellen: Az Újpest és a Fradi korábbi játékosa is gólt vágott a rangadón - videó

3-1-re győzte le otthon a dunaszerdahelyi DAC a Slovan Bratislavát a szlovák élvonalbeli bajnokság 7. fordulójában, vasárnap.
Csakfoci.hu 2023. szeptember 17., vasárnap 19:30
Szerző: Csakfoci.hu 2023. szeptember 17., vasárnap 19:30

Bár a pozsonyiak kezdték jobban a találkozót és az első percekben többször is zavarba hozták a kissé indiszponált DAC hátsó alakzatát, a csallóköziek rendezték végül a soraikat.

Olyannyira, hogy a 11. percben már ők szereztek vezetést, méghozzá egy gyönyörű góllal! A tavasszal még Újpesten futballozó Gouré Kácer lapos passza után forgatta meg a 16-oson belül Bajricot, majd ballal a jobb felső sarokba tekerte remekül a labdát (1-0).

Próbált nyomni a Slovan az egyenlítésért, de a kissé kinyíló vendégcsapatot az első félóra végén megint megbüntette a DAC: Gouré ezúttal kiharcolta azt a helyzetet (Borjan kapust becsúszva szerelve), amelynek a végén Cermák jó 20 méterről az üresen maradt kapuba lőtt (2-0). A szünet előtt mindkét csapatnak volt még lehetősége a gólszerzésre, de maradt a 2-0.

Az 57. percben viszont eldőlni látszott a szlovák bajnokság legnagyobb rangadója: Gouré gólpasszt adott a volt ferencvárosi Gavricnak, aki közvetlen közelről vágta a labdát a kapuba (3-0).

Bár a Slovan nem sokkal később szépített, a mintegy 9000 szurkoló által támogatott DAC végül behúzta a kulcsmeccset, ezzel elvette a Slovan veretlenségét, sőt, négy nyeretlen meccs után győzte le pozsonyi riválisát, 3-1 lett a vége.

Niké Liga, 7. forduló:

DAC 1904 - ŠK SLOVAN BRATISLAVA 3-1 (Gouré 11., Cermák 30., Gavric 57., ill. Strelec 60.)

DAC: Popović - Pinto, Kaša, Csinger, Andzouana - Káčer (Herc, 65.), Dimun, Čermák (Gruszkovski, 85.) - Trusa (Niarchos, 80.), Goure (Ramadan, 65.), Gavrić (Brunetti, 88.)

Slovan: Borjan - Pauschek (Blackman, 67.), Kashia, Bajrić, Lovat - Kucka (Tolić, 67.), Kankava, Savvidis (Marcelli, 46.) - Barseghyan (Sharani, 86.), Abubakari (Strelec, 46.), Čavrić

Paks
Böde, Gévay, Könyves
Böde Dániellel és Gévay Zsolttal már megegyeztek a paksiak a közös folytatásról, azonban Könyves Norbert jövője kérdéses, mert a csatár még nem döntött a hosszabbításról. (Nemzeti Sport)
Schäfer András
Az német élvonalbeli Union Berlin meghosszabbította Schäfer András szerződését.
Ubochioma Meshack
Ubochioma Meshack a következő szezont is ZTE színekben tölti, az NB I-es klub lehívta a 22 éves nigériai támadó szerződésében lévő opciót.