DAC-bravúr: Magyar gól és újabb bajnokverés - videó

Egy héten belül másodszor is megverte a címvédőt a Dunaszerdahely, így három fordulóval a vége előtt nagy esély mutatkozik a DAC történelmi ezüstérmére. 
Dudás Gábor 2018. április 22., vasárnap 17:27
Egy héten belül másodszor is megverte a címvédőt a Dunaszerdahely, így három fordulóval a vége előtt nagy esély mutatkozik a DAC történelmi ezüstérmére. 
Szerző: Dudás Gábor 2018. április 22., vasárnap 17:27
A legfrissebb hírekért kövess minket a Csakfoci Google News oldalán is!

Egy hete, hazai pályán 3-1-re, ezúttal pedig idegenben és megint három gólt szerezve verte a DAC a címvédő Zilinát (Zsolnát) a szlovák élvonalban.

A felsőházi rájátszás vasárnapi rangadóján a dunaszerdahelyiek magyar góllal, Vida Kristopher találatával kerültek előnybe: a 34. percben Záhumenský élesen belőtt labdája az egyik védőn megpattantva jutott el Vidához, aki átvette azt, majd a felső sarokba lőtt.

A szünet után kettőre növelte előnyét a vendégcsapat, de a gyorsan szépítő Zsolna egy 100 százalékos ziccert elhibázva elrontotta az esélyét az egyenlítésre. Gyorsan jött a büntetés is, a 60. percben Herc már a második gólját szerezve állította vissza a kétgólos különbséget. Mihalik találata már csak a szépítésre volt elég.

A stabilan második, Marco Rossi vezette DAC-ban Vida a 69. percig volt a pályán, Mervó Bence pedig a 86. percben állt be. Kalmár Zsolt ezúttal nem játszhatott eltiltása miatt.

Négy körrel a vége előtt a Trnava (Nagyszombat) előnye hét pont a DAC előtt, így a bajnoki cím alighanem a Spartaké lesz, de a Rossi-csapatnak komoly esélye mutatkozik az ezüstéremre.

Zilina - DAC 2-3 (Mraz 50., Mihalik 68., ill. Vida K. 34., Herc 49., 59.)

Átigazolások
Fradi
Az első igazolás
25 éves, francia középső védő lett a nyári szezon első igazolása a zöldeknél: Nathan Zohoré a francia másodosztályból érkezett.
Nyíregyháza
Jovanov aláírt
Élt opciós jogával, és Vane Jovanovval szerződést hosszabbított a Nyíregyháza. A 27 éves védő a télen érkezett, tavasszal 13 mérkőzésen közel ezer percet töltött a pályán. Most két évre írt alá.
ZTE
Portugál edző jön
Filipe Çelikkaya személyében ismét portugál edzője lesz a ZTE-nek - állítja Portugália legismertebb sportlapja, az A Bola, amely szerint a 41 éves tréner egy szezonra ír alá Magyarországon.
Tovább az összes átigazoláshoz